Vítejte, návštěvníku. Můžete se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Zveme Vás
03.07.2022 07:50

Ležáky

Vrbatův Kostelec -NS Stopy ležácké tragédie - Louka - Habroneč - Ležáky. Délka trasy 10 km. Odjezd v 7:53 hod. vlakem ČD  Návrat 15:01 hod. Bus +vlak ČD. Vedoucí L. Kvapilová. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

10.07.2022 08:05

Český Šternberk

Ledečko - Český Šternberk - Rataje n Sázavou. Délka trasy 13 km. Odjezd v 8:09 hod. vlakem ČD  Návrat v 17:55 hod. ČD. Vedoucí L. Černíková. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

17.07.2022 07:30

Krajem krásných líp

Horní Bradlo - Lipka - Spálava - Libice n D. - Lhotka - Mariánské údolí - Chtěboř. Délka trasy 15 km. Odjezd v 7:30 hod. z Bus nádraží  Návrat 18:00 hod. Vedoucí Z. Řehák. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

24.07.2022 07:50

Hrad Rychmburk

Předhradí -Rychmburk -Skuteč. Délka trasy 10 km. Odjezd v 7:53 hod. vlakem ČD  Návrat 15:01 / 17:03 hod . ČD. Vedoucí P. Kožený. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

31.07.2022 07:45

NS Mydlovarský luh – Ostrá - Botanikus

Kostomlaty n. L. - zř. hradu Mydlovar - Jezero Ostrá - Ostrá Botanikus. Délka trasy 10 km. Odjezd v 7:45 hod. vlak ČD  Návrat 15:55 / 16:55 hod. ČD. Vedoucí J. Skotnica. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

Archiv aktualit

Aktuálně z KPP

Pardubice na starých pohlednicích

obrázek k článku

V rámci Hovorů o Pardubicku, které se konaly ve středu 16. září po půlroční přestávce, byla představena nová kniha „Pardubice na starých pohlednicích“, která na 420-ti stranách nabízí historické pohlednice Pardubic ze sbírky Jana Pleskota doplněné texty Jana Řeháčka. Knihu vydalo nakladatelství Baron, k zakoupení je v pardubických knihkupectvích a z představení této knihy, které se konalo v sále Jana Kašpara ve staré reálce, nabízíme několik fotografií.


V neděli z Prachovic do Heřmanova Městce

obrázek k článku

Klub přátel Pardubicka pořádá pro své členy v neděli další ze série turistických vycházek. Trasa tentokrát povede z Prachovic přes Vápenný Podol do Heřmanova Městce. Sraz účastníků je v 8:40 hodin v hale pardubického hlavního nádraží. Předpokládaná délka pěší túry bude 13 km.


Komentovaná vycházka po přírodních zajímavostech Dubiny

obrázek k článku

Klub přátel Pardubicka pořádá v sobotu 19. září komentovanou vycházku, v jejímž rámci provede dendrolog Vítězslav Haupt přítomné po přírodních zajímavostech sídliště Dubina. Součástí bude také výsadba nahovětce dvoudomého. Sraz zájemců z řad veřejnosti je ve 14 hodin před základní školou na Dubině. Vstup zdarma, veřejnost je zvána.


55. LET KLUBU PŘÁTEL PARDUBICKA 3. ČÁST - LÉTA 1969 A 1970

obrázek k článku

Klub přátel Pardubicka zaměřil své působení také snahy o zřízení propagační a informační služby. Odvážně bylo, že Klub přátel Pardubicka deklaroval, že by mělo být provozování této služby svěřeno právě KPP. 15. září 1969 se těžce zranil předseda KPP Jaroslav Krupař, místo něj převzal funkci zatím dočasně Alois Kubeš. Ten byl na počátku roku 1970 zvolen předsedou KPP oficiálně.


Pardubice na starých pohlednicích

obrázek k článku

Po půlroční pauze se ve středu 16. září opět konají Hovory o Pardubicku. Ty se budou tentokrát věnovat nové knize, která vychází v těchto dnech. Jak již název napovídá, kniha Pardubice na starých pohlednicích nabídne několik stovek více či méně známých záběrů na Pardubice, z nichž mnohé budou prezentovány v rámci doprovodné přednášky, která začíná v 18 hodin v sále Jana Kašpara v přízemí staré reálky. Vstup je zdarma, veřejnost je zvána.


Z výletu Údolím Doubravy

obrázek k článku

Klub přátel Pardubicka uspořádal v neděli 13. září turistickou vycházku Údolím řeky Doubravy. Vycházky se zúčastnilo 19 turistů. Trasa vedla tradičně z Bílku po červené turistické značce kolem Doubravy a dále přes rozcestí Pod Sokolohrady a Točitý vír kolem kaple sv. Anny do Chotěboře. Délka trasy byla necelých 11 km. Nabízíme několik fotografií z výletu.


Z turistického soustředění v Děčíně

obrázek k článku

Klub přátel Pardubicka uspořádal v týdnu od 5. do 12. září turistické soustředění v Děčíně, kterého se zúčastnilo 33 osob. Ubytováni byli v České Koruně (25) a U Pekaře (8). Turisté navštívili Děčínský Sněžník, Pastýřskou sněnu nebo Ovčí můstek, v rámci dalšího výletu pak Tiské stěny, ale také Pravčickou bránu, Sokolí vrch a Benešov nad Ploučnicí. Další z výletů pak zamířil na Červený vrch nebo k vodopádu Dolní Žleb. Turisté celkem za týden nachodili 78 kilometrů. Nabízíme několik fotografií ze soustředění. Celou týdenní akci měl na starost pan Zdeněk Řehák.


55. let Klubu přátel Pardubicka 2. část - léta 1967 a 1968

obrázek k článku

Zásadní změnu pro Klub přátel Pardubic byl rok 1967. 24. března roku 1967 členská schůze KPP rozhodla o změně zřizovatele Klubu. Došlo k přejmenování na Klub přátel Pardubicka. Novinkou bylo, že se od roku 1967 také nově platil členský příspěvek. Ten činil v tomto roce 12 Kčs. Od dubnového čísla 1967 se časopis Zprávy KPP rozšířil na rozsah 8 stran a to již o formátu A5. 18. května a pak 1. června roku 1967 se konaly večerní exkurze Městskou památkovou rezervací s výkladem Zd. Bičíka a L. Zikmundy.


V neděli Údolím Doubravky

obrázek k článku

Hned po návratu z turistického soustředění v Děčíně pořádá turistický odbor Klubu přátel Pardubicka v neděli 13. září další z turistických vycházek. Její trasa povede oblíbeným údolím řeky Doubravky. Sraz zájemců z řad členů Klubu přátel Pardubicka je v neděli v 7:35 v hale pardubického hlavního nádraží.


Prodloužení otevírací doby kanceláře Klubu přátel Pardubicka

obrázek k článku

Klub přátel Pardubicka vychází vstříc těm svým členům a příznivcům, kterým vyhovuje návštěva kanceláře Klubu přátel Pardubicka v odpoledních hodinách. Prodlužujeme tak čtvrteční otevírací dobu kanceláře do 17 hodin. Od nynějška je tak otevírací doba kanceláře v Klášterní ulici v Pardubicích stanovena takto: Úterý: 10-12 a 14-16 hodin Čtvrtek: 10-12 a 14-17 hodin Děkujeme za pochopení. Výbor Klubu přátel Pardubicka


O nás
Klub přátel Pardubicka
Buďme patrioty Pardubicka!

Předchůdcem dnešního Klubu přátel Pardubicka byl Klub přátel Velkých Pardubic, který působil v letech 1945-1948. Jeho předsedou byl Jaroslav Krupař. V šedesátých letech byla myšlenka existence spolku sdružujícího místní patrioty opět oživena a tak v roce 1965 vznikl tehdy při KD Dukla Klubu přátel Pardubic. Ještě v témže roce vyšlo první číslo časopisu Zprávy Klubu přátel Pardubic, který vychází bez přestávky po celých až dodnes.

Newsletter

Přihlášení k odběru novinek emailem