Vítejte, návštěvníku. Můžete se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Zveme Vás
27.09.2020 07:35

Podkrkonoším

Borovnice - Vrchovina - Nová Paka. Délka trasy 15 km. Odjezd v 7:39 vlakem ČD z hl.n., návrat 16:26 vlakem ČD. Vedoucí: O. Svobodová. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

04.10.2020 07:35

Po Hořicích a okolí

Hořice – Pod Doubravou – U Jeníkova – Dachovy – Hořice. Délka trasy 13 km. Odjezd v 7:39 vlakem ČD z hl.n., návrat 16:26 vlakem ČD. Vedoucí: O. Svobodová. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

11.10.2020 07:00

Malá a Velká Amerika

Karlštejn – Malá Amerika – Mexiko – Velká Amerika – Mořina – Karlštejn. Délka trasy 13 km. Odjezd v 7:00 vlakem ČD z hl.n., návrat 17:02 vlakem ČD. Vedoucí: J. Skotnica. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

13.10.2020 18:00

70 let MHD v Pardubicích

Přednáška připomene historii autobusové a trolejbusové dopravy v Pardubicích. Koná se v sále Jana Kašpara ve staré reálce na Komenského náměstí v Pardubicích. Vstup zdarma, veřejnost zvána.

typ akce: Hovory o Pardubicku

18.10.2020 08:45

Zámek Chroustovice

Uhersko – Chroustovice – zámek (prohlídka) – Moravany. Délka trasy 12 km. Odjezd v 8:46 vlakem ČD z hl.n., návrat 15:17 vlakem ČD. Vedoucí: P. Kožený. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

Archiv aktualit

Na Hovorech o Pardubicku se mluvilo o plánovaném prodloužení trolejbusových tratí

obrázek k článku Středeční přednáška ing. Ladislava Podivína z pardubického dopravního podniku v rámci Hovorů o Pardubicku nabídla připomenutí některých zejména trolejbusových projektů, které nebyly v minulosti zrealizovány. Hovořilo se například o tom, že trolejbusová linka číslo 3 měla původně jezdit až ze sídliště Dukla, hovořilo se také o trolejbusové trati přes Dražkovice do Mikulovic, ale také o kdysi plánované tramvajové trati do Sezemic.

Řeč ale přišla také na chystané projekty. V současné době se připravují k realizaci tři prodloužení stávajících trolejbusových tratí. Jedním z nich je možné prodloužení trolejbusové trati na Slovanech až na samotný konec Pardubic, trolejbusová točna by měla být vybudována na kraji lesíka za Pardubicemi. Plánuje se také prodloužení trolejové trati do Ohrazenic z kruhového objezdu u Globusu, kam by mohly být prodlouženy trolejbusové linky končící nyní u Globusu. Zároveň se plánuje zahájení výstavby prodloužení trolejbusové trati z točny v Polabinách Sluneční do Trnové. Nová točna linky 13 by tak měla vzniknout v Trnové u telefonní ústředny. Těmito dvěma prodlouženími trolejbusových linek do Ohrazenic a Trnové by tak mohlo zároveň dojít ke zkrácení linky číslo 6. 

 

Plánované prodloužení trolejbusové tratě na Slovanech

Plánované prodloužení trolejbusové tratě na Slovanech

 

Plánované prodloužení trolejbusové tratě do Ohrazenic

Plánované prodloužení trolejbusové tratě do Ohrazenic

 

Plánované prodloužení trolejbusové tratě do Trnové

Plánované prodloužení trolejbusové tratě do Trnové


O nás
Klub přátel Pardubicka
Buďme patrioty Pardubicka!

Předchůdcem dnešního Klubu přátel Pardubicka byl Klub přátel Velkých Pardubic, který působil v letech 1945-1948. Jeho předsedou byl Jaroslav Krupař. V šedesátých letech byla myšlenka existence spolku sdružujícího místní patrioty opět oživena a tak v roce 1965 vznikl tehdy při KD Dukla Klubu přátel Pardubic. Ještě v témže roce vyšlo první číslo časopisu Zprávy Klubu přátel Pardubic, který vychází bez přestávky po celých až dodnes.

Newsletter

Přihlášení k odběru novinek emailem