Vítejte, návštěvníku. Můžete se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Zveme Vás
10.11.2020 18:00

Pardubice černobíle

Projekce unikátních černobílých filmů zachycujících Pardubice na filmovém pásu. Koná se v sále Jana Kašpara ve staré reálce. Vstup zdarma.

typ akce: Hovory o Pardubicku

25.11.2020 18:00

Cestopisné putování po Švýcarsku

Cestopisné promítání Jaroslava Nováka. Koná se v sále Jana Kašpara ve staré reálce. Vstup zdarma.

typ akce: Hovory o Pardubicku

09.12.2020 18:00

Regulace řeky Labe na Pardubicku v první polovině dvacátého století

Přednáška T. Jandy. Koná se v sále Jana Kašpara ve staré reálce na Komenského náměstí. Vstup zdarma, veřejnost zvána.

typ akce: Hovory o Pardubicku

Archiv aktualit

Magistrátní

obrázek k článku Již od února roku 2014 funguje Parpedie - Pardubická encyklopedie Klubu přátel Pardubicka. Není bez zajímavosti, že město Pardubice již několik let tvoří podobnou encyklopedii. Klub přátel Pardubicka si vyžádal na magistrátu informace o konkurenčním projektu pardubické radnice, se kterými byli členové výboru Klubu seznámeni. Je překvapivé, že ačkoliv magistrátní encyklopedie již přišla městskou pokladnu na více než 300 tisíc korun, dokončení její realizace se asi nikdy nedočkáme.

Naproti tomu Parpedie Klubu přátel Pardubicka vzniká zcela zdarma, všichni aktéři projektu se mu věnují ve svém volném čase a bez nároku na odměnu. V současné době se v Parpedii nachází téměř 3.000 hesel o Pardubicích. Konkurenční projekt Pardubické encyklopedie pod záštitou magistrátu obsahuje pouze něco přes 300 hesel, která zatím nejsou nikde zveřejněna. Přesto si aktéři tohoto předraženého projektu rozdělili mezi sebou bonusy ve výši více jak 16 tisíc korun. Například vytvoření loga a manuálu k Pardubické encyklopedii přišlo městskou pokladnu na neuvěřitelných 36 tisíc korun, není bez zajímavosti, že vytvoření šablon a úprava grafiky přišla na 60 tisíc korun, další desítky tisíc stála analýza struktury webu a to i přes to, že se na realizaci podíleli sami zaměstnanci magistrátu.

Je to názorný příklad nehospodárného hospodaření radnice v uplynulých letech, kdy tu máme projekt, který přišel již na více než 300 tisíc, jehož dokončení je v nedohlednu a proti tomu je zde fungující Parpedie, která má samozřejmě své chyby a nedokonalosti, ale kterou vytvářejí členové jedné neziskové organizace zcela zdarma.


O nás
Klub přátel Pardubicka
Buďme patrioty Pardubicka!

Předchůdcem dnešního Klubu přátel Pardubicka byl Klub přátel Velkých Pardubic, který působil v letech 1945-1948. Jeho předsedou byl Jaroslav Krupař. V šedesátých letech byla myšlenka existence spolku sdružujícího místní patrioty opět oživena a tak v roce 1965 vznikl tehdy při KD Dukla Klubu přátel Pardubic. Ještě v témže roce vyšlo první číslo časopisu Zprávy Klubu přátel Pardubic, který vychází bez přestávky po celých až dodnes.

Newsletter

Přihlášení k odběru novinek emailem