Vítejte, návštěvníku. Můžete se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Zveme Vás
04.12.2022 08:05

Posázaví ze Světlé nad Sázavou

Světlá n.Sázavou - Michlův statek - Podél Sázavy - Světlá n.Sázavou. Délka trasy 14 km. Odjezd 8:09 hod. vlakem ČD z hl.n., návrat 17:55 hod. vlakem ČD. Vedoucí L. Černíková. Turistická vycházka týmu A. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka na vlastní nebezpečí!

typ akce: Turistické vycházky

04.12.2022 10:05

Na Barborku-na Barborku (rozhledna)

Jeníkovice – Barborka - Heřmanův Městec. Délka trasy 7 km. Odjezd v10:09 vlakem ČD z hl. n. Návrat v 14:31 (16:02) h. BUS. Turistická vycházka týmu B. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka na vlastní nebezpečí!

typ akce: Turistické vycházky

07.12.2022 18:00

Perníkářství na Pardubicku

Přednáška připomene historii výroby sladkého pečiva. Vstupné dobrovolné. Koná se v přednáškové místnosti Institutu Paměť národa v prvním patře v Machoňově pasáži na tř. Míru.

 

typ akce: Hovory o Pardubicku

11.12.2022 07:40

Předvánoční Betlémy

Týniště n Orlicí - Albechtice - Suté Břehy - Štěnkov- Třebechovice p Orebem. Délka trasy 14 km. Odjezd 7:40 hod. vlakem ČD z hl.n., návrat 15:27 h. vlakem ČD. Vedoucí Z. Řehák. Turistická vycházka týmu A. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka na vlastní nebezpečí!

typ akce: Turistické vycházky

11.12.2022 09:35

Potkáme ještě čerty na Čertově skále?

Lhota pod Přeloučí – Škudly - Čertova skála - Spytovice - Řečany nad Labem. Délka trasy 8 km (6 km). Odjezd v 9:38 h. vlakem ČD z hl. n. Návrat v14:41 h. vlakem ČD. Turistická vycházka týmu B. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka na vlastní nebezpečí!

typ akce: Turistické vycházky

Archiv aktualit

Trolejbusový výlet do historie se přesouvá

obrázek k článku Ani letos nepřijdou zájemci o historii a historické trolejbusy o možnost povozit se historickým trolejbusem po Pardubicích. Dovolujeme si upozornit, že akce se přesouvá z původně plánovaného termínu na začátku října až na sobotu 22. října. Zahájení akce je plánováno opět na 14 hodinu na třídě Míru a na účastníky čeká zajímavý výklad zaměřený na historii na konečných trolejbusových zastávkách. Změnou oproti předchozím Výletům do historie je, že trolejbus bude zastavovat na vybraných nácestných zastávkách a bude tudíž možné v průběhu jízdy vystupovat či nastupovat.

Již nyní nabízíme návrh jízdního řádu trolejbusu, který je platný pouze v sobotu 22.10.2016:

14:00 – třída Míru - odjezd
14:05 – 17. listopadu
14:07 – Teplého
14:10 – Dukla, náměstí
14:12 - 14:20 – Dukla, točna

14:22 – Teplého
14:24 – Na Spravedlnosti
14:26 – 17. listopadu
14:28 – Masarykovo nám.
14:31 – Polabiny, hotel
14:34 - 14:44 – Polabiny, točna

14:45 – Polabiny, Kosmonautů
14:48 – Polabiny, kpt. Bartoše
14:52 - 15:02 – Hlavní nádraží

15:05 – Palackého
15:07 – Masarykovo náměstí
15:09 – Náměstí Republiky
15:11 – Krajský úřad
15:12 – U Kostelíčka
15:14 – Na Okrouhlíku
15:18 - 15:25 – Slovany, točna

15:29 – Na Okrouhlíku
15:31 – Krajský úřad
15:33 – Náměstí Republiky
15:36 – Zimní stadion
15:38 – Polabiny, Hradecká
15:40 – Poděbradská
15:42 – Globus
15:45 - 15:55 – Semtín, hl. brána

15:58 – Globus
16:01 – Poděbradská
16:02 – Polabiny, Hradecká
16:06 – třída Míru
16:08 – 17. listopadu
16:10 – Zborovské náměstí
16:12 - 16:22 – Jesničánky, točna

16:24 – Zborovské náměstí
16:26 – Na Spravedlnosti
16:28 – 17. listopadu
16:30 – Masarykovo náměstí
16:32 - náměstí Republiky
16:34 – Krajský úřad
16:36 – Sakařova
16:40 – Židov, točna
16:43 – Dubina, centrum
16:45 - 16:55 – Dubina, sever

16:57 – Dubina, centrum
17:00 – Na drážce
17:02 – Na Okrouhlíku
17:03 – U Kostelíčka
17:05 – Náměstí Republiky
17:07 – Masarykovo nám.
17:09 – 17. listopadu
17:10 – Na spravedlnosti
17:13 – Dukla, vozovna – konec

Jízdné: 20 Kč za dospělou osobu se platí při nástupu do vozu.

Trolejbus zastavuje na vybraných nácestných zastávkách.

Na zvýrazněných konečných zastávkách bude probíhat výklad o historii

Plánek jízdy trolejbusu



O nás
Klub přátel Pardubicka
Buďme patrioty Pardubicka!

Předchůdcem dnešního Klubu přátel Pardubicka byl Klub přátel Velkých Pardubic, který působil v letech 1945-1948. Jeho předsedou byl Jaroslav Krupař. V šedesátých letech byla myšlenka existence spolku sdružujícího místní patrioty opět oživena a tak v roce 1965 vznikl tehdy při KD Dukla Klubu přátel Pardubic. Ještě v témže roce vyšlo první číslo časopisu Zprávy Klubu přátel Pardubic, který vychází bez přestávky po celých až dodnes.

Newsletter

Přihlášení k odběru novinek emailem