Vítejte, návštěvníku. Můžete se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Zveme Vás
16.08.2020 09:00

Žulová stezka

Skuteč – Žulová stezka – Vrbatův Kostelec – Podskala – Chrast u Chrudimi. Délka trasy 12 km. Odjezd v 9:03 h vlakem ČD z hl.n., návrat v 15:01 hod. (16:07 h.; 17:03 h.) vlakem ČD. Vedoucí L. Kvapilová. pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

23.08.2020 06:00

NS Údolím Šembery a kosteleckými lesy

Český Brod – Tuchoraz – NS Údolím Šembery – Kostelec n. Č. lesy. Délka trasy 13,5 km. Odjezd v 6:00 h vlakem ČD z hl.n., návrat v 16:02 hod. BUS+ČD. Vedoucí O. Svobodová. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

30.08.2020 08:20

Pivovar Třebovský mlýn

Česká Třebová – pod Skuhrovem – Dlouhá Třebová. Délka trasy 12 km. Odjezd v 8:23 h vlakem ČD z hl.n., návrat v 14:55 hod. (15:17 hod.) ČD. Vedoucí P. Kožený. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

13.09.2020 07:50

Údolím Doubravky

Bílek - NS Údolí Doubravky - Chotěboř. Délka trasy 11 km. Odjezd v 7:53 vlakem ČD z hl.n., návrat 16:07 vlakem ČD. Vedoucí: J. Skotnica. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

16.09.2020 18:00

Pardubice na starých pohlednicích - křest knihy

Přednáška spojená s křestem stejnojmenné knihy, kterou bude možné přímo na akci zakoupit za zvýhodněnou cenu. Koná se v sále Jana Kašpara ve staré reálce. Vstup zdarma, veřejnost zvána

typ akce: Hovory o Pardubicku

Archiv aktualit

Trolejbusový výlet do historie se přesouvá

obrázek k článku Ani letos nepřijdou zájemci o historii a historické trolejbusy o možnost povozit se historickým trolejbusem po Pardubicích. Dovolujeme si upozornit, že akce se přesouvá z původně plánovaného termínu na začátku října až na sobotu 22. října. Zahájení akce je plánováno opět na 14 hodinu na třídě Míru a na účastníky čeká zajímavý výklad zaměřený na historii na konečných trolejbusových zastávkách. Změnou oproti předchozím Výletům do historie je, že trolejbus bude zastavovat na vybraných nácestných zastávkách a bude tudíž možné v průběhu jízdy vystupovat či nastupovat.

Již nyní nabízíme návrh jízdního řádu trolejbusu, který je platný pouze v sobotu 22.10.2016:

14:00 – třída Míru - odjezd
14:05 – 17. listopadu
14:07 – Teplého
14:10 – Dukla, náměstí
14:12 - 14:20 – Dukla, točna

14:22 – Teplého
14:24 – Na Spravedlnosti
14:26 – 17. listopadu
14:28 – Masarykovo nám.
14:31 – Polabiny, hotel
14:34 - 14:44 – Polabiny, točna

14:45 – Polabiny, Kosmonautů
14:48 – Polabiny, kpt. Bartoše
14:52 - 15:02 – Hlavní nádraží

15:05 – Palackého
15:07 – Masarykovo náměstí
15:09 – Náměstí Republiky
15:11 – Krajský úřad
15:12 – U Kostelíčka
15:14 – Na Okrouhlíku
15:18 - 15:25 – Slovany, točna

15:29 – Na Okrouhlíku
15:31 – Krajský úřad
15:33 – Náměstí Republiky
15:36 – Zimní stadion
15:38 – Polabiny, Hradecká
15:40 – Poděbradská
15:42 – Globus
15:45 - 15:55 – Semtín, hl. brána

15:58 – Globus
16:01 – Poděbradská
16:02 – Polabiny, Hradecká
16:06 – třída Míru
16:08 – 17. listopadu
16:10 – Zborovské náměstí
16:12 - 16:22 – Jesničánky, točna

16:24 – Zborovské náměstí
16:26 – Na Spravedlnosti
16:28 – 17. listopadu
16:30 – Masarykovo náměstí
16:32 - náměstí Republiky
16:34 – Krajský úřad
16:36 – Sakařova
16:40 – Židov, točna
16:43 – Dubina, centrum
16:45 - 16:55 – Dubina, sever

16:57 – Dubina, centrum
17:00 – Na drážce
17:02 – Na Okrouhlíku
17:03 – U Kostelíčka
17:05 – Náměstí Republiky
17:07 – Masarykovo nám.
17:09 – 17. listopadu
17:10 – Na spravedlnosti
17:13 – Dukla, vozovna – konec

Jízdné: 20 Kč za dospělou osobu se platí při nástupu do vozu.

Trolejbus zastavuje na vybraných nácestných zastávkách.

Na zvýrazněných konečných zastávkách bude probíhat výklad o historii

Plánek jízdy trolejbusu



O nás
Klub přátel Pardubicka
Buďme patrioty Pardubicka!

Předchůdcem dnešního Klubu přátel Pardubicka byl Klub přátel Velkých Pardubic, který působil v letech 1945-1948. Jeho předsedou byl Jaroslav Krupař. V šedesátých letech byla myšlenka existence spolku sdružujícího místní patrioty opět oživena a tak v roce 1965 vznikl tehdy při KD Dukla Klubu přátel Pardubic. Ještě v témže roce vyšlo první číslo časopisu Zprávy Klubu přátel Pardubic, který vychází bez přestávky po celých až dodnes.

Newsletter

Přihlášení k odběru novinek emailem