Vítejte, návštěvníku. Můžete se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Zveme Vás
09.08.2020 08:00

Cesta husitských hejtmanů

Bahno – Chlístovice – Sion – Polanka – Malešov. Délka trasy 10 km. Odjezd v 8:00 h vlakem ČD z hl.n., návrat v 16:02 hod. vlakem ČD. Vedoucí J. Skotnica. pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

16.08.2020 09:00

Žulová stezka

Skuteč – Žulová stezka – Vrbatův Kostelec – Podskala – Chrast u Chrudimi. Délka trasy 12 km. Odjezd v 9:03 h vlakem ČD z hl.n., návrat v 15:01 hod. (16:07 h.; 17:03 h.) vlakem ČD. Vedoucí L. Kvapilová. pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

23.08.2020 06:00

NS Údolím Šembery a kosteleckými lesy

Český Brod – Tuchoraz – NS Údolím Šembery – Kostelec n. Č. lesy. Délka trasy 13,5 km. Odjezd v 6:00 h vlakem ČD z hl.n., návrat v 16:02 hod. BUS+ČD. Vedoucí O. Svobodová. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

30.08.2020 08:20

Pivovar Třebovský mlýn

Česká Třebová – pod Skuhrovem – Dlouhá Třebová. Délka trasy 12 km. Odjezd v 8:23 h vlakem ČD z hl.n., návrat v 14:55 hod. (15:17 hod.) ČD. Vedoucí P. Kožený. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

13.09.2020 07:50

Údolím Doubravky

Bílek - NS Údolí Doubravky - Chotěboř. Délka trasy 11 km. Odjezd v 7:53 vlakem ČD z hl.n., návrat 16:07 vlakem ČD. Vedoucí: J. Skotnica. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

Archiv aktualit

Na jaře vyjdou další tři brožury z edice AB - Zet Pardubicka

obrázek k článku Rádi by jsme vás upozornili, co chystrá Klub přátel Pardubicka v rámci edice AB - Zet Pardubicka. Na konci loňského roku vyšly dvě brožury. S číslem 45 vyšel sešit přibližující dlouhou historii někdejšího legendárního pardubického hotelu Veselka a pod číslem 46 pak vyšla publikace prof. Justina V. Práška pod názvem "Na úpatí Kunětické hory na konci 19. století," která přibližuje život pod Kunětickou horou na přelomu 19. a 20. století.
Nyní probíhají přípravy na vytištění hned tří brožur z edice AB - Zet Pardubicka současně, které by měly spatřit světlo světa v průběhu jarních měsíců

Vítězslav Haupt dokončil práci na brožuře "Příroda Pardubicka IV.", která by mohla být vynikajícím průvodcem po dřevinách, které se vyskytují na Pardubicku. Publikace se věnuje dřevinám některých pardubických parků - Bubeníkových sadů, Tyršových sadů, ale také například přírodní rezervaci Buky u Vysokého Chvojna či arboretu ve Vysokém Chvojnu. Samostatné stati se pak věnují dalším památným stromům na Pardubicku, ale i rybníkům v okolí Pardubic. Publikaci doplňuje celá řada černobílých fotografií.
Další z připravovaných brožur z edice pak připomíná historii objektů známého dnes pod názvem Evropský spolkový dům. V letošním roce si totiž připomínáme desáté výročí od otevření tohoto sídla téměř třiceti místních spolků a mezinárodních institucí, ale i Kavárny Evropa. Tento objekt byl v minulosti znám především jako Občanská záložna a právě historii této instituce, která stála na příklad za vybudováním Bubeníkových sadů, se bude věnovat připravovaná publikace.
Třetí brožurou z edice AB - Zet Pardubicka bude brožura připomínající historii pardubických drážek a želzeničního pluku. Na přípravě této brožury pracuje nyní ing. Ladislav Podivín.
Přehled všech brožur z edice AB - Zet Pardubicka, které doposud Klub přátel Pardubicka vydal, naleznete na těchto stránkách. Jakoukoliv z nich můžete buďto zakoupit přímo v sídle Klubu přátel Pardubicka a nebo si objednat na naší emailové adrese kpp.pardubice@seznam.cz. Cena každé brožury je 20 Kč.

O nás
Klub přátel Pardubicka
Buďme patrioty Pardubicka!

Předchůdcem dnešního Klubu přátel Pardubicka byl Klub přátel Velkých Pardubic, který působil v letech 1945-1948. Jeho předsedou byl Jaroslav Krupař. V šedesátých letech byla myšlenka existence spolku sdružujícího místní patrioty opět oživena a tak v roce 1965 vznikl tehdy při KD Dukla Klubu přátel Pardubic. Ještě v témže roce vyšlo první číslo časopisu Zprávy Klubu přátel Pardubic, který vychází bez přestávky po celých až dodnes.

Newsletter

Přihlášení k odběru novinek emailem