Ležáky
Vrbatův Kostelec -NS Stopy ležácké tragédie - Louka - Habroneč - Ležáky. Délka trasy 10 km. Odjezd v 7:53 hod. vlakem ČD Návrat 15:01 hod. Bus +vlak ČD. Vedoucí L. Kvapilová. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.
typ akce: Turistické vycházky
Český Šternberk
Ledečko - Český Šternberk - Rataje n Sázavou. Délka trasy 13 km. Odjezd v 8:09 hod. vlakem ČD Návrat v 17:55 hod. ČD. Vedoucí L. Černíková. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.
typ akce: Turistické vycházky
Krajem krásných líp
Horní Bradlo - Lipka - Spálava - Libice n D. - Lhotka - Mariánské údolí - Chtěboř. Délka trasy 15 km. Odjezd v 7:30 hod. z Bus nádraží Návrat 18:00 hod. Vedoucí Z. Řehák. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.
typ akce: Turistické vycházky
Hrad Rychmburk
Předhradí -Rychmburk -Skuteč. Délka trasy 10 km. Odjezd v 7:53 hod. vlakem ČD Návrat 15:01 / 17:03 hod . ČD. Vedoucí P. Kožený. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.
typ akce: Turistické vycházky
NS Mydlovarský luh – Ostrá - Botanikus
Kostomlaty n. L. - zř. hradu Mydlovar - Jezero Ostrá - Ostrá Botanikus. Délka trasy 10 km. Odjezd v 7:45 hod. vlak ČD Návrat 15:55 / 16:55 hod. ČD. Vedoucí J. Skotnica. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.
typ akce: Turistické vycházky
Jak se vám líbí pardubická náměstí?

Asi nejlépe je náměstí viditelné z ochozu Zelené brány. Tento pozůstatek středověkého opevnění města je zároveň spojnicí s dalším náměstím – s náměstím Republiky. To je naprostý opak toho poklidného historického Pernštýnského náměstí. Náměstí Republiky dominuje především architektura 20. století. Ať již je to budova někdejšího hotelu Grand od architekta Gočára, od téhož autora je i dnešní budova Komerční banky, za pozornost stojí budova dnešního infocentra i vedlejší budova někdejšího ředitelství pošt a telegrafů od architekta Machoně. Náměstí pak dominuje budova divadla z roku 1909. Bohužel však toto architektonicky velmi zajímavé náměstí protíná rušná čtyřproudá komunikace s často stojícími kolonami aut.
A co třeba Bělobranské náměstí, které bohužel utrpělo stavebními zásahy v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století. Za náměstí lze považovat například i romantický Příhrádek, který je spojnicí při cestě na zámek.
Když se vydáme do centra města, určitě za zmínku stojí náměstí Legií, které vznikalo v době, kdy tudy procházela trasa od někdejšího starého nádraží do města. Toto náměstí začalo vznikat jako centrum „Nového města“, které bylo budováno na přelomu 19. a 20. století. Není například bez zajímavosti, že toto ještě neexistující náměstí je zakresleno jako budoucí náměstí na plánu města z roku 1903. Stejně tak tomu je v případě Schwarzova náměstí. A takto by jsme mohli pokračovat například náměstím Jana Pernera před hlavním nádražím, kterému kromě stojících trolejbusů a chátrajícího lihovaru dominuje bazén s vodotryskem.
A nebo snad někoho uchvátilo Masarykovo náměstí s úžasným betonovým obchodním centrem a stromy vysázenými v překrásných betonových květináčích?
Co si myslíte o pardubických náměstích? Jaké považujete vy za nejhezčí a které naopak za nejošklivější? Hlasujte v naší anketě a přijďte si poslechnout povídání o pardubických náměstích ve středu 20. května od 17 hodin do prvního patra infocentra vedle Zelené brány. Klub přátel Pardubicka zde totiž pořádá další přednášku z cyklu Hovory o Pardubicku tentokrát právě na téma „Pardubická náměstí“. Dozvíte se zde například i něco o náměstích, které v minulosti v Pardubicích existovala a nebo měla existovat a dodnes neexistují.