Vítejte, návštěvníku. Můžete se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Zveme Vás
14.08.2022 07:40

Zvičina

Mostek - Zvičina - Bílá Třemešná. Délka trasy 11 km. Odjezd v 7:40 hod. ČD + Arriva  Návrat 16:26 Arriva + ČD. Vedoucí L. Černíková. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

21.08.2022 07:50

Pramen Chrudimky

Čachnov - Filipov - pramen Chrudimky - Kameničky - Svatojanské Lázně - Skanzen Hlinsko. Délka trasy 17 km. Odjezd 7:53 hod. vlak ČD  Návrat 16:07 / 18:06 ČD. Vedoucí L. Kvapilová. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

28.08.2022 08:35

Bitva na Chlumu

Dlouhé Dvory - Chlum – Lohenice. Délka trasy 15 km. Odjezd 8:35 hod. vlak ČD Návrat  15:53 / 16:26 ČD. Vedoucí P. Kožený. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

10.09.2022 14:00

Historie a stromy ve veřejném prostoru

Klub přátel Pardubicka pořádá v sobotu 10. září v rámci Dnů evropského dědictví pro zájemce z řad veřejnosti vlastivědnou a přírodovědnou vycházku pardubickými parky s vyprávěním o jejich historii a o stromech, jejichž výsadbu v minulých letech prováděl Klub přátel Pardubicka.

Stejně tak jako je historie míst, kde žijeme, naším kulturním dědictvím, jsou stromy ve veřejném prostoru kulturním dědictvím nejen pro nás, ale i pro budoucí generace po následující desítky možná stovky let.

Sraz účastníků je v sobotu 10. září ve 14 hodin u restaurace Rybárna u Matičního jezera, zakončení je plánováno v parčíku před úřadem městského obvodu Pardubice IV v Pardubičkách.

typ akce: Výlety do historie

Archiv aktualit

Přípravy na obnovení činnosti Klubu přátel Pardubicka

obrázek k článku Po několikaměsíční odmlce způsobené pandemií koronaviru se Klub přátel Pardubicka chystá na obnovení akcí pořádaných pro své členy i širokou veřejnost. Klub přátel Pardubicka zcela pozastavil svou činnost loni na jaře po vyhlášení Nouzového stavu a poté opět ze stejného důvodu na podzim pozastavil pořádání veškerých akcí od 12. října 2020 a po dočasném rozvolnění opatření v prosinci loňského roku se uskutečnily ještě před koncem roku dvě turistické vycházky a od 13.12.2020 žádné akce nepořádáme. Od října loňského roku se nescházejí ke svým jednáním ani členové Výboru Klubu přátel Pardubicka, ani Redakční rada Zpráv KPP. Veškerá komunikace tak probíhá pouze elektronicky nebo telefonicky.

To však rozhodně neznamená, že by se veškerá činnost Klubu zastavila. Stále se připravuje, tiskne a mezi naše členy každé dva měsíce distribuuje klubový časopis Zprávy Klubu přátel Pardubicka, na počátku letošního roku vyšla zcela nová publikace z edice AB-Zet Pardubicka „Vzpomínky na staré Pardubice a jejich osobnosti“ a za několik dní bude k dispozici druhé doplněné vydání již vyprodané publikace „Pernštejnové na Pardubicku a kostel sv. Bartoloměje“, kterou si bude moct veřejnost zakoupit za cenu 100 Kč, členové Klubu přátel Pardubicka o 20 Kč levněji.

 

Zrovna tak se již nyní chystáme na obnovení turistických vycházek a na pořádání komentovaných vycházek po městě v rámci letošního roku věnovaného Pernštejnům, připravujeme také přírodovědné výlety. Pevně věříme, že epidemiologická situace dovolí na podzim uspořádat Výroční členskou schůzi Klubu přátel Pardubicka, tak trochu nejistá však zatím zůstává otázka obnovení oblíbených přednášek Hovory o Pardubicku, jelikož prostory sálu Jana Kašpara ve staré reálce, kde se cyklus přednášek až do loňského září konal, nyní slouží jako očkovací centrum.


O nás
Klub přátel Pardubicka
Buďme patrioty Pardubicka!

Předchůdcem dnešního Klubu přátel Pardubicka byl Klub přátel Velkých Pardubic, který působil v letech 1945-1948. Jeho předsedou byl Jaroslav Krupař. V šedesátých letech byla myšlenka existence spolku sdružujícího místní patrioty opět oživena a tak v roce 1965 vznikl tehdy při KD Dukla Klubu přátel Pardubic. Ještě v témže roce vyšlo první číslo časopisu Zprávy Klubu přátel Pardubic, který vychází bez přestávky po celých až dodnes.

Newsletter

Přihlášení k odběru novinek emailem