Vítejte, návštěvníku. Můžete se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Zveme Vás
01.10.2023 07:40

Rozhledna Čáp-Jiráskovy Skály-skalní hrad Bischofstein

Janovice u Trutnova-zámek Skály-skalní hrad Bischofstein -Teplice n Metují. Odjezd 7:02 hod. vlak ČD z hl.n., návrat 18.04/18:27h.ČD. Délka trasy 13 km. Ved: Z. Řehák. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

01.10.2023 08:00

Syslí louka Radouč

Mladá Boleslav Radouč. Odjezd 8:00 hod. R ČD, návrat ČD Os, R v 16:02/16:45 h. Délka trasy 6 km. Ved: J. Votrubová. Turistická vycházka týmu B. Pro pomalejší nebo méně zdatné členy KPP

typ akce: Turistické vycházky

04.10.2023 16:00

Vyprávění o Františku Filipovském

Pražská pobočka našeho klubu zve všechny pražské členy na svou první poprázdninovou akci.

  Na říjnovou schůzi k nám  z Přelouče přijede pan magistr Pešta, který  pro nás připravil vyprávění o proslulém českém herci a přeloučském rodákovi, Františku Filipovském. Věřím, že Vás toto téma zaujme a na naše setkání přijdete osobně. 
Všichni jste srdečně zváni. 
   Naše schůze se bude  konat ve středu 4. října 2023 od 16:00 hodin v klubovně Ve Smečkách 25.

typ akce: Pražská pobočka KPP

04.10.2023 18:00

Pardubické městské řeky mlýny a mosty

Přednáška připomene dnes již neexistující toky, které do počátku 20. století dotvářely kolorit Pardubic. Koná se v sále Jana Kašpara ve staré reálce na Komenského náěmastí. Vstup zdarma. Veřejnost zvána.

typ akce: Hovory o Pardubicku

07.10.2023 07:30

Výlet do Orlických hor

-    Autobusem do Klášterce nad Orlicí

-    Pěšky přes Pašeráckou lávku k Zemské bráně

-    Autobusem do Bartošovic v Orlických horách (barokní kostel sv. Máří Magdalény, Chráněná dílna Kopeček, oběd v místní restauraci).

-    Autobusem do Neratova s návštěvou kostela sv. Jana Nepomuckého ve Vrchní Orlici, pivovaru, kde vaří pivo Prorok, poutního kostela Nanebevzetí Panny Marie.

 

Cena pro členy KPP 300,- Kč, pro nečleny 500,- Kč. Zájemci se mohou hlásit v kanceláři Klubu přátel Pardubicka v Klášterní ul. v Pardubicích v úřední hodiny v úterý a ve čtvrtek v čase 10-12 a 14-17 hodin, kde bude od každého účastníka vybírána výše uvedená částka. 

POUZE PRO PŘEDEM PŘIHLÁŠENÉ ÚČASTNÍKY

typ akce: Výlety do historie

Archiv aktualit

Pozvánka na Výroční členskou schůzi a další akce příštího týdne

obrázek k článku Výroční členská schůze Klubu přátel Pardubicka Zejména si Vás dovoluji ještě jednou pozvat na Výroční členskou schůzi Klubu přátel Pardubicka, která se koná ve čtvrtek 28. dubna od 17 hodin v Kongresovém sále Domu techniky na náměstí Republiky v Pardubicích. Součástí bude volba výboru Klubu přátel Pardubicka na následující čtyřleté období.

Přednáška Jsme poučitelní?

Pardubická pobočka Institutu Paměť národa pořádá ve spolupráci s Klubem přátel Pardubicka v pondělí 25. dubna od 18 hodin v sídle Institutu Paměť národa v Machoňově Pasáži na třídě Míru přednášku Václava Vacka „Jsme poučitelní?“

Myslíte, že jsme poučitelní?
- Podcenili jsme opět nebezpečí a přecenili sami sebe?
- Proč jsou vojáci Ruska posláni zabíjet, jako naši dědové v 1. světové válce?
- A naučíme se někdy bránit politické manipulaci?

Těmto otázkám se budeme věnovat na besedě s Václavem Vackem, emeritním farářem v Letohradě.

Vstupné je dobrovolné.

 

Přednáška Od Rasputina k Putinovi

Masarykova společnost pořádá ve spolupráci s Institutem Paměť národa v úterý 26. dubna od 17 hodin v sále Krajské knihovny na Pernštýnském náměstí v Pardubicích přednášku PhDr. Jiřího Kotyka s názvem Od Rasputina k Putinovi aneb Idea slovanské vzájemnosti jako politický nástroj. Vstup je zdarma.

 

Další akce pro členy Klubu přátel Pardubicka

- Stále je možné se přihlásit k účasti na návštěvě Institutu Paměť národa, která se koná v sobotu 21. května od 15 hodin. Zvýhodněné vstupné hrazené až v den prohlídky činí 126 Kč za seniora, 198 Kč za dospělou osobu.

V sobotu 11. června se od 14 hodin koná návštěva Larischovy vily a Památníku Zámeček. Vstupné do Památníku Zámeček ve výši 80 / 40 Kč se platí přímo na místě.

 

Obě výše uvedené akce jsou určeny pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka a k účasti je možné se přihlásit v kanceláři Klubu přátel Pardubicka v úterý nebo ve čtvrtek mezi 10-12 a 14-17 hodinou.


O nás
Klub přátel Pardubicka
Buďme patrioty Pardubicka!

Předchůdcem dnešního Klubu přátel Pardubicka byl Klub přátel Velkých Pardubic, který působil v letech 1945-1948. Jeho předsedou byl Jaroslav Krupař. V šedesátých letech byla myšlenka existence spolku sdružujícího místní patrioty opět oživena a tak v roce 1965 vznikl tehdy při KD Dukla Klubu přátel Pardubic. Ještě v témže roce vyšlo první číslo časopisu Zprávy Klubu přátel Pardubic, který vychází bez přestávky po celých až dodnes.

Newsletter

Přihlášení k odběru novinek emailem