Vítejte, návštěvníku. Můžete se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Zveme Vás
27.09.2020 07:35

Podkrkonoším

Borovnice - Vrchovina - Nová Paka. Délka trasy 15 km. Odjezd v 7:39 vlakem ČD z hl.n., návrat 16:26 vlakem ČD. Vedoucí: O. Svobodová. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

04.10.2020 07:35

Po Hořicích a okolí

Hořice – Pod Doubravou – U Jeníkova – Dachovy – Hořice. Délka trasy 13 km. Odjezd v 7:39 vlakem ČD z hl.n., návrat 16:26 vlakem ČD. Vedoucí: O. Svobodová. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

11.10.2020 07:00

Malá a Velká Amerika

Karlštejn – Malá Amerika – Mexiko – Velká Amerika – Mořina – Karlštejn. Délka trasy 13 km. Odjezd v 7:00 vlakem ČD z hl.n., návrat 17:02 vlakem ČD. Vedoucí: J. Skotnica. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

13.10.2020 18:00

70 let MHD v Pardubicích

Přednáška připomene historii autobusové a trolejbusové dopravy v Pardubicích. Koná se v sále Jana Kašpara ve staré reálce na Komenského náměstí v Pardubicích. Vstup zdarma, veřejnost zvána.

typ akce: Hovory o Pardubicku

18.10.2020 08:45

Zámek Chroustovice

Uhersko – Chroustovice – zámek (prohlídka) – Moravany. Délka trasy 12 km. Odjezd v 8:46 vlakem ČD z hl.n., návrat 15:17 vlakem ČD. Vedoucí: P. Kožený. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

Archiv aktualit

V Pardubicích vznikne zábavní centrum

obrázek k článku
Vážný zájem postavit v Pardubicích zábavní centrum s multikinem a obchody za miliony dolarů projevila izraelská společnost Plaza. Ta podobná zařízení provozuje v několika evropských městech a pozvala zástupce pardubické radnice na prohlídku svých zábavních center v Maďarsku. "Prohlédli jsme si zábavní podniky Plazy v Budapešti a Szekeszféherváru. Jsou to velké objekty spojující nákupní centrum podobné našemu Grandu se zábavou. Je tam herna pro bowling, multikino s deseti sály, fitcentrum, dokonce i ledová plocha pro bruslaře. Plaza má velký zájem vybudovat podobné centrum v Pardubicích," sdělil primátor Jiří Stříteský. Radní však pro výstavbu areálu dali Izraelcům několik podmínek: "Chceme, aby objekt měl podzemní garáže a zahrnoval také hotel. Stavbu by měly projektovat a stavět české firmy, architetektonické řešení musí schválit městští architekti." Plaza by areál postavila na vlastní náklady, radnice by v případě splnění podmínek podle Stříteského uvažovala o levném poskytnutí pozemku. "Předběžně jsme jim nabídli několik pozemků, například areál bývalých Továren mlýnských strojů. Kdyby to byla výstavní budova, mohla by vyrůst i na Masarykově náměstí. Střed města by se oživil," míní Stříteský. Plaza má nyní týden na to, aby dodala první skici plánované stavby a písemné vyjádření k podmínkám radnice. Celý záměr musí schválit městští zastupitelé. Podle Stříteského by se záležitost mohla dostat na pořad zářijového zasedání. Podobné obchodně zábavní centrum zatím ve východních Čechách není. V Hradci Králové nyní staví velká nákupní centra, která mají nabízet i prostory pro kulturní či sportovní vyžití, společnosti Carrefour a Tesco. Plaza jedná o výstavbě podobných center na území republiky ještě s Prahou, Brnem a Plzní.

O nás
Klub přátel Pardubicka
Buďme patrioty Pardubicka!

Předchůdcem dnešního Klubu přátel Pardubicka byl Klub přátel Velkých Pardubic, který působil v letech 1945-1948. Jeho předsedou byl Jaroslav Krupař. V šedesátých letech byla myšlenka existence spolku sdružujícího místní patrioty opět oživena a tak v roce 1965 vznikl tehdy při KD Dukla Klubu přátel Pardubic. Ještě v témže roce vyšlo první číslo časopisu Zprávy Klubu přátel Pardubic, který vychází bez přestávky po celých až dodnes.

Newsletter

Přihlášení k odběru novinek emailem