Vítejte, návštěvníku. Můžete se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Zveme Vás
27.09.2020 07:35

Podkrkonoším

Borovnice - Vrchovina - Nová Paka. Délka trasy 15 km. Odjezd v 7:39 vlakem ČD z hl.n., návrat 16:26 vlakem ČD. Vedoucí: O. Svobodová. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

04.10.2020 07:35

Po Hořicích a okolí

Hořice – Pod Doubravou – U Jeníkova – Dachovy – Hořice. Délka trasy 13 km. Odjezd v 7:39 vlakem ČD z hl.n., návrat 16:26 vlakem ČD. Vedoucí: O. Svobodová. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

11.10.2020 07:00

Malá a Velká Amerika

Karlštejn – Malá Amerika – Mexiko – Velká Amerika – Mořina – Karlštejn. Délka trasy 13 km. Odjezd v 7:00 vlakem ČD z hl.n., návrat 17:02 vlakem ČD. Vedoucí: J. Skotnica. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

13.10.2020 18:00

70 let MHD v Pardubicích

Přednáška připomene historii autobusové a trolejbusové dopravy v Pardubicích. Koná se v sále Jana Kašpara ve staré reálce na Komenského náměstí v Pardubicích. Vstup zdarma, veřejnost zvána.

typ akce: Hovory o Pardubicku

18.10.2020 08:45

Zámek Chroustovice

Uhersko – Chroustovice – zámek (prohlídka) – Moravany. Délka trasy 12 km. Odjezd v 8:46 vlakem ČD z hl.n., návrat 15:17 vlakem ČD. Vedoucí: P. Kožený. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

Archiv aktualit

Začala rekonstrukce ulice S.K.Neumanna

obrázek k článku
Jeden z nejdůležitějších městských tahů v Pardubicích, ulice S. K. Neumanna, projde rozsáhlou rekonstrukcí. Po loňském začátku, kdy byl opraven železniční podjezd u svaté Anny, přišel tentokrát ke slovu další úsek. V nejbližších měsících si budou muset pardubičtí občané, a zejména řidiči, zvykat na zvýšený dopravní ruch v centru města. Dnes totiž začíná první část rekonstrukce ulice S. K. Neu-manna. Tento úsek bude zcela uzavřen a provoz autobusů hromadné dopravy bude směrován od Aneneského podjezdu ulicí Na Sparavedlnosti a dále přes sídliště Višňovka. Situace bude vpodstatě obdobná té loňské, kdy byl uzavřen a opravován podjezd u svaté Anny. Úsek od tohoto podjezdu až po křižovatku s ulicí Pichlova dostane nový asfaltový povrch. Zastávky městské hromadné dopravy budou vydlážděny žulovými kostkami. Tiskový mluvčí pardubického magistrátu Jaroslav Jonáš nás informoval, že rekonstrukcí projdou i chodníky a instalováno bude i nové veřejné osvětlení. "Zároveň dojde k přestavbě křižovatky s ulicí Na Spravedlnosti a k úpravě jejího dopravního řešení," doplnil Jonáš. Pro řidiče je to na jednu stranu dobrá zpráva, protože tato dlážděná silnice byla po letech přetížení již v dezolátním stavu. Na druhou stranu lze ale očekávat v ostatních částech města kolony aut na přetížených dopravních uzlech. Po nově zrekonstruovaném úseku této ulice by mohli řidiči vyjet již koncem října. "Rekonstrukce by měla být dokončena 27. října a městskou pokladnu by měla přijít na třináct miliónů korun," dodal na závěr mluvčí magistrátu Jaroslav Jonáš. Na stavební úpravy v této lokalitě si budou muset navyknout i lidé cestující pravidelně v tomto úseku městskou hromadnou dopravou. Všechny spoje linky č. 6, noční provoz a výpomocné stroje budou jezdit odklonem přes ulici Na Spravedlnosti a Pichlovou ulicí se budou vracet zpět na S. K. Neu-manna. Rekonstrukcí tohoto úseku však komplikace nekončí. Jelikož první přestavba etapy zahrnuje jen malou část této silnice, další a podstatně delší úsek ke krematoriu bude v budoucnosti čekat stejně náročná rekonstrukce.

O nás
Klub přátel Pardubicka
Buďme patrioty Pardubicka!

Předchůdcem dnešního Klubu přátel Pardubicka byl Klub přátel Velkých Pardubic, který působil v letech 1945-1948. Jeho předsedou byl Jaroslav Krupař. V šedesátých letech byla myšlenka existence spolku sdružujícího místní patrioty opět oživena a tak v roce 1965 vznikl tehdy při KD Dukla Klubu přátel Pardubic. Ještě v témže roce vyšlo první číslo časopisu Zprávy Klubu přátel Pardubic, který vychází bez přestávky po celých až dodnes.

Newsletter

Přihlášení k odběru novinek emailem