Vítejte, návštěvníku. Můžete se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Zveme Vás
09.12.2020 18:00

Regulace řeky Labe na Pardubicku v první polovině dvacátého století

Přednáška T. Jandy. Koná se v sále Jana Kašpara ve staré reálce na Komenského náměstí. Vstup zdarma, veřejnost zvána.

typ akce: Hovory o Pardubicku

Archiv aktualit

VZPOMÍNKA

obrázek k článku Dne 25. listopadu 1992 uspořádal náš klub s Magistrátem města Pardubic v hudebním sále radnice delší besedu s PhDr. Miroslavem Ivanovem, klasikem české literatury faktů. (Celý průběh tohoto setkání je zachycen ve ZKPP 1993/3-4 v redakčním článku).

Dovolte mi, abych věnoval malou vzpomínku tomuto českému liter. historiku, prozaiku a publicistovi, který nečekaně odešel...Jak je známo, PhDr. M. Ivanov bydlel v Jaroměři - Josefově v Jiráskově ul. č.p.67. V tomto domě žila rovněž v roce 1838 spisovatelka B. Němcová.

V jednom časopise široce publikoval o pobytu této spisovatelky v tomto domě. Na závěr uváděl text pamětní desky, která byla umístěna na tomto domě. Při návštěvě Josefova jsem zjistil, že text uváděný PhDr. M. Ivanovem neodpovídá skutečnosti. O vysvětlení jsem požádal tehdejší Městský národní výbor, odbor školství a kultury v Jaroměři. Výsledek pátrání jsem pak sdělil PhDr. M. Ivanovovi. Jeho odpověď mám uschovanou jako zajímavý dokument (1989).


O nás
Klub přátel Pardubicka
Buďme patrioty Pardubicka!

Předchůdcem dnešního Klubu přátel Pardubicka byl Klub přátel Velkých Pardubic, který působil v letech 1945-1948. Jeho předsedou byl Jaroslav Krupař. V šedesátých letech byla myšlenka existence spolku sdružujícího místní patrioty opět oživena a tak v roce 1965 vznikl tehdy při KD Dukla Klubu přátel Pardubic. Ještě v témže roce vyšlo první číslo časopisu Zprávy Klubu přátel Pardubic, který vychází bez přestávky po celých až dodnes.

Newsletter

Přihlášení k odběru novinek emailem