Zvičina
Mostek - Zvičina - Bílá Třemešná. Délka trasy 11 km. Odjezd v 7:40 hod. ČD + Arriva Návrat 16:26 Arriva + ČD. Vedoucí L. Černíková. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.
typ akce: Turistické vycházky
Pramen Chrudimky
Čachnov - Filipov - pramen Chrudimky - Kameničky - Svatojanské Lázně - Skanzen Hlinsko. Délka trasy 17 km. Odjezd 7:53 hod. vlak ČD Návrat 16:07 / 18:06 ČD. Vedoucí L. Kvapilová. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.
typ akce: Turistické vycházky
Bitva na Chlumu
Dlouhé Dvory - Chlum – Lohenice. Délka trasy 15 km. Odjezd 8:35 hod. vlak ČD Návrat 15:53 / 16:26 ČD. Vedoucí P. Kožený. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.
typ akce: Turistické vycházky
Historie a stromy ve veřejném prostoru
Klub přátel Pardubicka pořádá v sobotu 10. září v rámci Dnů evropského dědictví pro zájemce z řad veřejnosti vlastivědnou a přírodovědnou vycházku pardubickými parky s vyprávěním o jejich historii a o stromech, jejichž výsadbu v minulých letech prováděl Klub přátel Pardubicka.
Stejně tak jako je historie míst, kde žijeme, naším kulturním dědictvím, jsou stromy ve veřejném prostoru kulturním dědictvím nejen pro nás, ale i pro budoucí generace po následující desítky možná stovky let.
Sraz účastníků je v sobotu 10. září ve 14 hodin u restaurace Rybárna u Matičního jezera, zakončení je plánováno v parčíku před úřadem městského obvodu Pardubice IV v Pardubičkách.
typ akce: Výlety do historie
Soutěž o hodnotné ceny již jen do 26. února

Stačí vyplnit soutěžní kupon obsahující desítku otázek zabývajících se životem Pardubic v období první republiky. Odpovědi na většinu z nich je možné nalézt např. v elektronické encyklopedii www.parpedie.cz. Soutěžní otázky se věnují například přídělovému systému obyvatelstva, který byl zrušen až tři roky po skončení první světové války. Otázky se věnují také architektuře, zejména osobnosti arch. Ladislav Machoně. Vždyť v roce 1925 byly dokončeny obchodní dům Pasáž a ředitelství pošt jako první stavby tohoto architekta ve městě. Soutěžní otázky se věnují také návštěvám prezidenta Masaryka. Ten navštívil Pardubice během výkonu své prezidentské funkce oficiálně třikrát. Nicméně Masaryk se v Pardubicích objevil ještě jednou a to neoficiálně v roce 1930, kdy si byl mimo jiné prohlédnout vyhořelý areál lihovaru zapálený v červnu téhož roku úderem blesku. Třicátá léta pak znamenala větší radikalizaci, kdy se dokonce do městského zastupitelstva dostal někdejší soudce okresního soudu Vojtěch Vážný, který kandidoval za Národní obec fašistickou. Pardubice také navštívil druhý československý prezident Edvard Beneš. Stalo se tak v srpnu 1936, kdy navštívil vojenské manévry, které se na Pardubicku konaly. To byly jen některá z témat soutěže ze znalostí života Pardubic v období první republiky.