Vítejte, návštěvníku. Můžete se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Zveme Vás
26.05.2024 07:05

Nová rozhledna Hamštejn

Malá Skála - Besedické skály - Koberovy - rozhl. Hamštejn - rozhl. Kozákov - Semily. Délka trasy 16 km. Odjezd 7:05 h.  ČD, návrat 16:55 h. ČD. Ved: Z. Řehák. Turistická vycházka týmu A. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

26.05.2024 07:50

Nivou Doubravy

Bílek – Sobiňov – Zahájský rybník – Hlína - Sobiňov. Délka trasy 7 km. Odjezd 7:53 h. ČD, návrat 14:00, 16:06 h ČD. Ved: A. Kulišová. Turistická vycházka týmu B. Pro pomalejší nebo méně zdatné členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

02.06.2024 07:50

CHKO Žďárské vrchy

Sobíňov - na Javorce - Sajfertův buk - Peršíkov - Pohádkový potůček - Havlíčková Borová. Délka trasy 12 km. Odjezd 7:54 h. ČD, návrat 18:05 h ČD. Ved: O. Svobodová. Turistická vycházka týmu A. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

02.06.2024 08:35

Letní loukou ke Zmínce

Hostovice – Úhřetická Lhota - Dvakačovice. Délka trasy 6 km. Odjezd 8:36 h. MHD č. 28 z Masarykova nám. Návrat Bus ve 14:38 h. Vedoucí M. Timarová. Turistická vycházka týmu B pro pomalejší nebo méně zdatné členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

08.06.2024 14:00

Stezkou Viléma z Pernštejna

S výkladem J. Řeháčka. Sraz před Zelenou bránou.

typ akce: Výlety do historie

Archiv aktualit

Kategorie Duben 2024

Trolejbusový výlet do historie

obrázek k článku

Klub přátel Pardubicka pořádá v sobotu 4. května odpolední výlet historickým trolejbusem po zajímavých místech Pardubic. Jeho součástí bude také možnost zakoupení zmrzliny. Tématem trolejbusové jízdy budou pardubická náměstí. Zastávky doplněné odborným výkladem tak jsou v průběhu odpolední jízdy plánovány např. na náměstí Legií, Zborovském náměstí, ale také např. na Pernštýnském náměstí nebo náměstí v Lázních Bohdaneč. Součástí tříhodinové vyjížďky historickým trolejbusem bude také možnost návštěvy stánku se zmrzlinou. Sraz účastníků výletu je 4. května ve 14 hodin na zastávce MHD Třída míru (tzv. u záchodků). Jízdné ve výši 50 Kč za každou osobu se platí na místě. Akce je určena pro širokou veřejnost.


Dubnová akce pražské pobočky

obrázek k článku

Ve středu 17. dubna uskutečníla naše pražská pobočka svoji již 98. akci od října 2008 kdy obnovila svoji činnost. Na své schůzi v klubovně Ve Smečkách 25 uvítala člena našeho klubu, průvodce našeho města, pardubického patriota, Ing. Jiřího Mareše,PhD. Ten připravil pro naše členy velmi zajímavé a poutavé vyprávění o historii, současnosti a plánech Pardubic. O poutavosti přednášky svědčí i zajímavá diskuze v průběhu celého setkání. Společně s Pardubáky se jako vždy setkání účastnili též naši přátelé z Klubu rodáků a přátel Přelouče. Obohacením přednášky byl i zajímavý obrazový materiál, který se promítal pomocí našeho dataprojektoru. Po skončení vyprávění lektora pokračovala diskuze i nadále, takže nakonec bylo obtížné se rozejít. Pan doktor Mareš zavítal do naší pražské pobočky již podruhé – poprvé to bylo před deseti lety v říjnu 2014.…


Pardubičtí turisté odhalí pamětní desku svému prvnímu předsedovi JUDr. Josefu Štolbovi

obrázek k článku

KČT odbor Pardubice byl založen 9.5.1894. Valná hromada postavila do čela zdejšího notáře, cestovatele, dramatika, literáta a veřejného činitele JUDr. Josefa Štolbu. KČT Slovan Pardubice, který se hrdě hlásí k historické pardubické turistické tradici, odhalí ve středu dne 8.5.2024 ve 12.30 hod. pamětní desku na domě ( Smilova ul. č.p. 307) , kde doktor Štolba žil v letech 1897-1912. V Pardubicích je doktor Štolba vnímán především jako dramatik a veřejný činitel. Bohužel trochu zapadla jeho průkopnická činnost v cestování a turistice. Doktor Štolba byl rok v Americe, procestoval celou Evropu, dostal se do Západní Indie a s cestovatelem Kořenským byl za polárním kruhem. Patřil do cestovatelského klubu Vojty Náprstka, stýkal se s cestovatelem doktorem Holubem. Především však patřil mezi první vynikající české cestopisce. O svých cestách…


Nálety na Pardubice

obrázek k článku

V pořadí 359. pokračování cyklu Hovory o Pardubicku, který pořádá Klub přátel Pardubicka, nabídne vyprávění o třech spojeneckých náletech na Pardubice za druhé světové války. Akce se koná ve středu 17. dubna od 18 hodin v sále Jana Kašpara ve staré reálce na Komenského náměstí. Vstup je zdarma, veřejnost je zvána.


Pardubice včera dnes a zítra

obrázek k článku

Srdečně Vás zveme akci pražské pobočky Klubu přátel Pardubicka, která se bude konat ve středu 17.dubna 2024 od 16:00 hodin klubovně Ve Smečkách 25 v Praze. Z Pardubic přijede člen Klubu přátel Pardubicka, průvodce města a znalec místopisu, zkušený a zajímavý vypravěč, pan Ing. Jiří Mareš, CSc. Připravil přednášku na téma Pardubice včera dnes a zítra.


Z návštěvy Automatickcýh mlýnů

obrázek k článku

Klub přátel Pardubicka uspořádal v sobotu 6. dubna pro zájemce komentovanou vycházku areálu Automatických mlýnů. Během 90-ti minutové prohlídky se její účastníci dozvěděli mnohé z historie areálu, měli možnost si celý areál také prohlédnout. Nabízíme několik fotografií z akce.


O nás
Klub přátel Pardubicka
Buďme patrioty Pardubicka!

Předchůdcem dnešního Klubu přátel Pardubicka byl Klub přátel Velkých Pardubic, který působil v letech 1945-1948. Jeho předsedou byl Jaroslav Krupař. V šedesátých letech byla myšlenka existence spolku sdružujícího místní patrioty opět oživena a tak v roce 1965 vznikl tehdy při KD Dukla Klubu přátel Pardubic. Ještě v témže roce vyšlo první číslo časopisu Zprávy Klubu přátel Pardubic, který vychází bez přestávky po celých až dodnes.

Newsletter

Přihlášení k odběru novinek emailem