Vítejte, návštěvníku. Můžete se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Zveme Vás
23.06.2024 06:55

Český kras

Karlštejn - u Dubu – Kubrychtova bouda (Pro méně zdatné je možná kratší trasa Srbsko – Kubrychtova bouda) - Bukovické vodopády - Sv. Ján pod Skálou - Beroun. Délka trasy 15 (10,5) km. Odjezd 6:58 h. ČD, návrat 18:30 h. ČD. Ved: K. Stryková. Turistická vycházka týmu A. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

23.06.2024 07:55

Naučná stezka město u dvou moří

Heřmanův Městec – kostel – NS – zámecký park – Heřm. Městec, nám. Délka trasy 6 km. Odjezd 7:57 h. ČD z hl.n., návrat ČD 13:00 / 14:37 h. Vedoucí M. Nechanická. Turistická vycházka týmu B pro pomalejší nebo méně zdatné členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

30.06.2024 07:05

PR Klokočské skály

Turnov žst, město - hrad Rotštejn - roz. Dubecko - Sedmihorky. Délka trasy 17 km. Odjezd 7:05 h. ČD, návrat 18:55 h. ČD. Ved: Z. Řehák. Turistická vycházka týmu A. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

30.06.2024 08:25

Babiččino údolí

Česká Skalice – Babiččino údolí – Česká Skalice. Délka trasy 7,5 / 9 km. Odjezd 9:30 h. ČD z hl.n., návrat ČD 13:28 / 14:28 / 15:28 h. Vedoucí J. Votrubová. Turistická vycházka týmu B pro pomalejší nebo méně zdatné členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

Archiv aktualit

Kategorie Květen 2021

Z výletu na Stránov

obrázek k článku

Klub přátel Pardubicka uspořádal v neděli 30. května 2021 turistickou vycházku na Starý Stránov. Akce se zúčastnilo 28 turistů. Střední trať absolvovalo (13 km) 19 turistů a 6 jich došlo až do Mladé Boleslavi - 17,5 km. Nabízíme několik fotografií z výletu.


Autobusový zájezd do Opočna

obrázek k článku

pro stávající členy Klubu přátel Pardubicka v sobotu 25. září 2021. Součástí je speciální kastelánská prohlídka zámku Opočno a komentovaná prohlídka zámeckým parkem doplněná symbolickou výsadbou zeravince japonského. Cena 300 Kč zahrnuje cestu autobusem + komentovanou prohlídku zámku Opočno + komentovanou prohlídku zámeckého praku + symbolickou výsadbu stromu. Přihlášky se přijímají v kanceláři Klubu přátel Pardubicka v úterý 10-12 a 14-16 hodin nebo ve čtvrtek 10-12 hodin


Druhé vydání publikace Pernštejnové na Pardubicku a kostel sv. Bartoloměje

obrázek k článku

Klub přátel Pardubicka vydal druhé vydání publikaci pardubického historika PhDr. Jiřího Kotyka s názvem "Pernštejnové na Pardubicku a kostel sv. Bartoloměje". Na 82 stranách zde čtenáři naleznou informace nejen o čtyřech pernštejnským majitelích pardubického panství, ale také popis kostela sv. Bartoloměje, který je pohřebištěm Vojtěcha z Pernštejna. Publikace se dále věnuje archeologickému průzkumu kostela, který probíhal v polovině devadesátých let 20. století. Popis průzkumu je doplněn množstvím dobových dokumentů, ale i fotografií.


Z vycházky na Svatý kopeček

obrázek k článku

Klub přátel Pardubicka uspořádal v neděli 23. května 2021 v pořadí druhou turistickou vycházku v letošním roce. Její trasa vedla z Hluboček přes Svatý kopeček do Olomouce. Výletu se zúčastnilo 24 turistů, kteří absolvovali pod vedením Jiřího Skotnici vycházku dlouhou 11 km. Nabízíme několik fotografií z výletu.


Z Jaroměře do Smiřic

obrázek k článku

Klub přátel Pardubicka uspořádal v neděli 16. května po několikaměsíčním přerušení způsobeným epidemiologickými opatřeními první turistickou vycházku v roce 2021. Výletu se zúčastnilo 22 turistů a jejich trasa z Jaroměře podél Metuje a Labe do Smiřic. Nabízíme několik fotografií z výletu.


Informace o rozšíření otevírací doby kanceláře

obrázek k článku

Dovolujeme si informovat naše členy a příznivce, že od příštího týdne dochází opět k částečnému rozšíření úředních hodin v kanceláři Klubu přátel Pardubicka v Klášterní ul. v Pardubicích o úterní odpoledne. Nově tak budou od 11.5.2021 otevírací hodiny v kanceláři takovéto: úterý: 10-12, 14-16 hodin; čtvrtek: 10-12 hodin. Současně od příštího týdne obnovujeme také pořádání nedělních turistických vycházek.


Přípravy na obnovení činnosti Klubu přátel Pardubicka

obrázek k článku

Po několikaměsíční odmlce způsobené pandemií koronaviru se Klub přátel Pardubicka chystá na obnovení akcí pořádaných pro své členy i širokou veřejnost. Klub přátel Pardubicka zcela pozastavil svou činnost loni na jaře po vyhlášení Nouzového stavu a poté opět ze stejného důvodu na podzim pozastavil pořádání veškerých akcí od 12. října 2020 a po dočasném rozvolnění opatření v prosinci loňského roku se uskutečnily ještě před koncem roku dvě turistické vycházky a od 13.12.2020 žádné akce nepořádáme. Od října loňského roku se nescházejí ke svým jednáním ani členové Výboru Klubu přátel Pardubicka, ani Redakční rada Zpráv KPP. Veškerá komunikace tak probíhá pouze elektronicky nebo telefonicky.


O nás
Klub přátel Pardubicka
Buďme patrioty Pardubicka!

Předchůdcem dnešního Klubu přátel Pardubicka byl Klub přátel Velkých Pardubic, který působil v letech 1945-1948. Jeho předsedou byl Jaroslav Krupař. V šedesátých letech byla myšlenka existence spolku sdružujícího místní patrioty opět oživena a tak v roce 1965 vznikl tehdy při KD Dukla Klubu přátel Pardubic. Ještě v témže roce vyšlo první číslo časopisu Zprávy Klubu přátel Pardubic, který vychází bez přestávky po celých až dodnes.

Newsletter

Přihlášení k odběru novinek emailem