PP Orlice
Blešno - Běleč - Třebechovice pod Orebem. Délka trasy 11 km. Odjezd 9:33 hod.ČD z hl.n, návrat 15:27 / 16:27 vlak ČD. Ved. P. Kožený. Turistická vycházka týmu A. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka na vlastní nebezpečí.
typ akce: Turistické vycházky
Podle Opaťáku jak to asi neznáte
Čeperka – Kulhánov – Podůlšany – Staré Ždánice. Odjezd ČD v 9:33 z hl.n., návrat BUS ve 13:45 hod. Délka trasy 6 km, vedoucí M. Votrubová. Turistická vycházka týmu B pro pomalejší členy Klubu přátel Pardubicka.
typ akce: Turistické vycházky
Události trojkových let v Pardubicích
Přednáška připomene události, kterými žily Pardubice v letech, jejichž letopočet končil číslicí tři. Koná se v sále Jana Kašpara ve steré reálce na Komenského náměstí v Pardubicích. Vstup zdarma, veřejnost zvána.
typ akce: Hovory o Pardubicku
Podél Labe do Poděbrad
Nymburk – Poděbrad. Délka trasy 10 km. Odjezd v 8:01 hod. vlak ČD z hl.n., návrat v 16:06 hod. vlak ČD. Ved: L. Kvapilová. Turistická vycházka týmu A. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka na vlastní nebezpečí.
typ akce: Turistické vycházky
Po písečné duně k akvaduktu
Hůrka- Bělobranská dubina-Vesecký kopec-malý akvadukt -Sezemice. Délka trasy 6-7 km. Odjezd MHD č.9 z Masarykova nám. v 9:25 hod, Návrat BUS 15:22 hod. aut. nádr. Vedoucí M. Timarová. Jedná se o turistickou vycházku tzv. tými B - tedy určenou pro pomalejší nebo méně zdatné členy Klubu přátel Pardubicka.
typ akce: Turistické vycházky
Kategorie Květen 2012
Projekce dokumentárních filmů nabídne tipy na prázdniny

Klub přátel Pardubicka chystá již poslední předprázdninové Hovory o Pardubicku. Ty budou tentokrát věnovány tipům na prázdninové výlety a putování. Nabídnou totiž projekci krátkých filmů o zajímavých místech Pardubického kraje. Filmy, které budou v rámci Hovorů o Pardubicku promítnuty, si vyberou sami účastníci přímo v sále. Akce se koná ve středu 30. května od 17 hodin v přednáškovém sále staré reálky na Komenského náměstí v Pardubicích. Zvána je široká veřejnost, vstup je zdarma.
40 let od zboření legendárního hotelu Veselka

Letos v srpnu uplyne již 40 let od zboření legendárního hotelu Veselka. Při této příležitosti připravil Klub přátel Pardubicka přednášku, jejímž cílem je připomenout její bohatou historii. Přednáška doplněná projekcí celé řady historických fotografií a nákresů zdokumentuje bohatou historii hotelu, který byl až do roku 1972 významnou součástí města. Přednáška se koná ve středu 16. května od 17 hodin v nových prostorách v přízemí přednáškového sálu staré reálky na Komenského náměstí v Pardubicích. Zvána je široká veřejnost, vstup je zdarma.
Přijďte se svézt historickým trolejbusem po pardubických náměstích

Klub přátel Pardubicka pořádá další z již tradičních Výletů do historie. V sobotu 12. května se můžete povozit historickým trolejbusem Škoda 9Tr a zároveň se dozvědět zajímavosti z historie pardubických náměstí, kterých se ve městě nachází 13. Svezete se přitom historickým trolejbusem Škoda 9Tr a dozvíte se mimo jiné i to, na kterém náměstí stojí nejstarší kostel v Pardubicích, které pardubické náměstí je největší nebo které náměstí vznikalo jako základ tzv. nového města. Odjezd účastníků výletu bude ve 14 hodin ze zastávky MHD Třída Míru. Upozorňujeme, že historický trolejbus, kterým bude výlet organizován, není vybaven plošinou ani jiným zařízením pro nástup a výstup imobilních cestujících a cestujících se sníženou pohyblivostí.