Pramen Chrudimky
Čachnov - Filipov - pramen Chrudimky - Kameničky - Svatojanské Lázně - Skanzen Hlinsko. Délka trasy 17 km. Odjezd 7:53 hod. vlak ČD Návrat 16:07 / 18:06 ČD. Vedoucí L. Kvapilová. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.
typ akce: Turistické vycházky
Bitva na Chlumu
Dlouhé Dvory - Chlum – Lohenice. Délka trasy 15 km. Odjezd 8:35 hod. vlak ČD Návrat 15:53 / 16:26 ČD. Vedoucí P. Kožený. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.
typ akce: Turistické vycházky
Historie a stromy ve veřejném prostoru
Klub přátel Pardubicka pořádá v sobotu 10. září v rámci Dnů evropského dědictví pro zájemce z řad veřejnosti vlastivědnou a přírodovědnou vycházku pardubickými parky s vyprávěním o jejich historii a o stromech, jejichž výsadbu v minulých letech prováděl Klub přátel Pardubicka.
Stejně tak jako je historie míst, kde žijeme, naším kulturním dědictvím, jsou stromy ve veřejném prostoru kulturním dědictvím nejen pro nás, ale i pro budoucí generace po následující desítky možná stovky let.
Sraz účastníků je v sobotu 10. září ve 14 hodin u restaurace Rybárna u Matičního jezera, zakončení je plánováno v parčíku před úřadem městského obvodu Pardubice IV v Pardubičkách.
typ akce: Výlety do historie
Kronika pardubického fotbalu

Jak název napovídá, publikace mapuje regionální historii nejrozšířenějšího a nejpopulárnějšího světového sportu, který má své základy v 19. století v Anglii. Jak v publikaci uvádí autor, do Pardubic přivezli fotbal studenti pražských vysokých škol. Přes nepochopení ředitele reálky Storcha i profesorského sboru, byl tento nový sport studenty nadšeně přijat. V roce 1899 byl ustanoven kroužek, který nadšeně přijal jméno S.K.Pardubice. První zápas byl odehrán 25. března 1901 proti Chrudimi proti místnímu S.K. a skončil porážkou 1:19. Tehdy se začala psát historie pardubického fotbalu.
Hřiště fotbalového klubu se neustále stěhovalo, až v roce 1903 si sportovní klub otevřel vlastní hřiště na Olšinkách u příležitosti Východočeské výstavy dne 21. června v místech, kde dnes stojí budova Ideonu. Výrazným zlomem v historii klubu je rok 1931, kdy byl utkáním amatérských mužstev ČSR a Maďarska otevřen před rekordní návštěvou 12 tisíc diváků otevřen moderní stadión v rámci Celostátní výstavy tělesné výchovy a sportu v Pardubicích.
Publikace pak mapuje historii pardubického fotbalu, včetně té ligové, publikaci doprovází celá řada dobových fotografií a jistě poodhaluje alespoň trochu historii pardubického sportu.
Publikaci zakoupíte v E-shopu: Kronika pardubického fotbalu