Válečná nemocnice Karanténa
Přednáška s projekcí historických fotografií. Koná se v sále Jana Kašpara ve staré reálce na Komenského nám. v Pardubicích. Vstup zdarma, veřejnost je zvána.
typ akce: Hovory o Pardubicku
Zřícenina hradu Kyšperk
Letohrad – Zámecký park – Kyšperk – Kaple sv. Jana Nepomuckého – Písečná u Rybníčka – Valdštejn – Hrubý kámen – Letohrad. Délka trasy 14 km. Odjezd 9:06 hod. vlak ČD+LEO, návrat 16:55 hod. LEO+ČD. Ved. A. Milatová. Turistická vycházka týmu A pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka. Na vlastní zodpovědnost.
typ akce: Turistické vycházky
Zřícenina hradu Kyšperk
Letohrad – Zámecký park – Kyšperk – Zámecká zahrada – Letohrad. Délka trasy 7 km. Odjezd 9:06 hod. vlak ČD+LEO, návrat 14:55 hod. LEO+ČD. Ved. J. Votrubová. Turistická vycházka týmu B pro méně zdatné členy Klubu přátel Pardubicka. Na vlastní zodpovědnost.
typ akce: Turistické vycházky
Paragrafy o sexu aneb znásilnění opět jinak
Přednáška JUDr. Miroslava Mitlohnera. Koná se v Revoluční ul. 5 v Praze 1. Vstup zdarma.
typ akce: Pražská pobočka KPP
PP Úpolíny u Kamenice
Trhová Kamenice, Modrý lom, Kamenný vrch, Upolínová louka, rybníky, Trhová Kamenice. Délka trasy 7,5km. Odjezd BUS v 8,05h. st. 13. Návrat BUS+ČD v 15,01/16,05h. Vede K. Janáčková. Turistická vycházka týmu B pro méně zdatné členy Klubu přátel Pardubicka. Na vlastní zodpovědnost.
typ akce: Turistické vycházky
Povodeň v Pardubicích v roce 1883

„Po veliké zátopě, způsobené v březnu 1881 táním sněhu, valně škodilo vlhké počasí roku 1882. Bylo vystřídáno na jaře léta 1883 počasím bezdeštným, jímž plodiny vyschly již na polích.
Po velikém suchu přišel dne 13. června tichý, vytrvalý déšť. Jím způsobena zase v širém kraji povodeň taková, jakou připomínají zápisy z počátečních let téhož věku. Labská voda zdvihla se 396 cm n. n. Po týdenním dešti dral se příval vln Chrudimky již přes lávku za reálkou a zaplaviv sousední sad, pokryl cestu ke Kostelíčku. Voda zaplavila také Kostelní a Arnoštovu ulici a vylévala se skoro po celé ulici Pernštýnské, tryskajíc zde dlažbou nad klenutím strouhy mlýnské. Když spousty povodně vrcholily, zatopila se i kasárna, vojskem kvapně opuštěná. Také skryl se pod hladinou vodní s vojenskými strážemi sousedící most při ulici Karlově a řečiště mlýnské stoky u Bubenče vyplnilo se na úroveň valchovního mostu. Po 12. hod. noční na středu 20. června, provalil se tento proud protrhanou hrází děkanskou na příkop zámecký, vyvrátiv několik stromů kaštanových. Na jiných stranách města smetla, neb z valné části pobořila povodeň několik domů sousedských“.
Tento popis záplavy uvádím jako dokument, který by nám měl připomenout tuto pohromu i v souvislosti s posledními záplavami u nás.
Chci rovněž upozornit na tyto dvě nenápadné desky, které míjíme často bez povšimnutí.