Paragrafy o sexu aneb znásilnění opět jinak
Přednáška JUDr. Miroslava Mitlohnera. Koná se v Revoluční ul. 5 v Praze 1. Vstup zdarma.
typ akce: Pražská pobočka KPP
PP Úpolíny u Kamenice
Trhová Kamenice, Modrý lom, Kamenný vrch, Upolínová louka, rybníky, Trhová Kamenice. Délka trasy 7,5km. Odjezd BUS v 8,05h. st. 13. Návrat BUS+ČD v 15,01/16,05h. Vede K. Janáčková. Turistická vycházka týmu B pro méně zdatné členy Klubu přátel Pardubicka. Na vlastní zodpovědnost.
typ akce: Turistické vycházky
Staročeské muzeum Trusnov
Uhersko – Trusnov – Horní Jelení. Délka trasy 12 km. Odjezd 8:45 hod. vlak ČD, návrat 15:22 BUS / 17:18 hod. BUS+ČD. Ved. P. Kožený. Turistická vycházka týmu A pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka. Na vlastní zodpovědnost.
typ akce: Turistické vycházky
Po stopách historie obvodu Pardubice III
Komentovaná vycházka doplněná přednáškou s projekcí. Sraz před místní knihovnou na Dubině.
typ akce: Výlety do historie
Vila Tugendhat / hrad Špilberk
Odjezd do Brna 7:13 hod. vlak RegioJet nebo 7:06 vlak ČD. 1.skupina (pouze pro předem přihlášené) – od 10 hod. prohlídka vily Tugendhat, komentovaná prohlídka náměstí Míru, Svobody, „Zelňák“. Ved. Z. Buryánková 2.skupina – Hrad Špilberk a okolí, komentovaná prohlídka Moravského nám, nám. Svobody, „Zelňák“. Ved. A. Milatová. Délka trasy 9 km. Návrat 16:55 hod. ČD / RegioJet 17:42 hod. Turistická vycházka týmu A pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka. Na vlastní zodpovědnost.
typ akce: Turistické vycházky
Hostovice dnes a v minulosti

Osídlení kraje kolem Chrudimky se datuje více než 700 let, což dokládá existence několika bývalých tvrzí; v Hostovicích stála v místě čp. 1, 2, v Žižíně u čp. 1 a v Mněticích u čp. 24.
Za dob Pernštýnů byl vybudován umělý vodní kanál Zminka (z Novohradky do Loučné), který pod obcí teče v kamenném korytě. Stavební památkou byl v Hostovicích barokní kostel sv. Jakuba na návrší s pěkným schodištěm, zděnou terasou a železným plůtkem u hřbitova.
Tato stavba má dlouhou a tragickou minulost. Původní kostel z r. 1699 byl dřevěný se zvonicí se třemi zvony opodál. V r. 1707 udeřil do něho blesk a spálil jej i se zvonicí. V r. 1715 byl postaven kostel kamenný, klenutý. V r. 1853 opět udeřil blesk do věžky kostela, klenutí poškodil a kryt spálil. Místo vysoké střechy byla pořízena plochá, pobitá plechem i s věžkou (viz obrázek). Interiér kostela byl vyzdoben oltářním obrazem sv. Jakuba od malíře Šrůtka a řezbářskými pracemi a sochou P. Marie od sochaře Teplého. Leč smutný další osud kostela pokračoval. Po druhé světové válce došlo k porušení statiky stavby založené na svažitém terénu. V r. 1954 se zřítila chrámová klenba a došlo k porušení obvodových zdí. Provizorní zajištění bylo provedeno dřevěnými vzpěrami. Čas však pracoval neúprosně dál a v r. 1962 vydal tehdejší ONV Pardubice z bezpečnostních důvodů demoliční příkaz. Likvidaci měli původně provést vojenští pyrotechnici.
Jejich drsný způsob byl nahrazen objednávkou na likvidaci stavby u n. p. Povltavský průmysl kamene – destrukční středisko, Praha. A tak na jaře r. 1963 zmizely poslední zbytky zdiva kostela a dnes zůstala jen prázdná dřevěná zvonice se hřbitůvkem. Vypracovaný projekt náhrady nižší kostelní stavbou se bohužel neuskutečnil.
Prameny: obrázek a text ze St. okr. archivu, Pardubice článek St. Vinař, místní tisk