Válečná nemocnice Karanténa
Přednáška s projekcí historických fotografií. Koná se v sále Jana Kašpara ve staré reálce na Komenského nám. v Pardubicích. Vstup zdarma, veřejnost je zvána.
typ akce: Hovory o Pardubicku
Zřícenina hradu Kyšperk
Letohrad – Zámecký park – Kyšperk – Kaple sv. Jana Nepomuckého – Písečná u Rybníčka – Valdštejn – Hrubý kámen – Letohrad. Délka trasy 14 km. Odjezd 9:06 hod. vlak ČD+LEO, návrat 16:55 hod. LEO+ČD. Ved. A. Milatová. Turistická vycházka týmu A pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka. Na vlastní zodpovědnost.
typ akce: Turistické vycházky
Zřícenina hradu Kyšperk
Letohrad – Zámecký park – Kyšperk – Zámecká zahrada – Letohrad. Délka trasy 7 km. Odjezd 9:06 hod. vlak ČD+LEO, návrat 14:55 hod. LEO+ČD. Ved. J. Votrubová. Turistická vycházka týmu B pro méně zdatné členy Klubu přátel Pardubicka. Na vlastní zodpovědnost.
typ akce: Turistické vycházky
Paragrafy o sexu aneb znásilnění opět jinak
Přednáška JUDr. Miroslava Mitlohnera. Koná se v Revoluční ul. 5 v Praze 1. Vstup zdarma.
typ akce: Pražská pobočka KPP
PP Úpolíny u Kamenice
Trhová Kamenice, Modrý lom, Kamenný vrch, Upolínová louka, rybníky, Trhová Kamenice. Délka trasy 7,5km. Odjezd BUS v 8,05h. st. 13. Návrat BUS+ČD v 15,01/16,05h. Vede K. Janáčková. Turistická vycházka týmu B pro méně zdatné členy Klubu přátel Pardubicka. Na vlastní zodpovědnost.
typ akce: Turistické vycházky
Vyšehradský hřbitov v Praze a Pardubicko

Hrob Stanislava Suchardy (1866-1916)
Rodák z Nové Paky a významný český sochař období secese absolvoval roku 1884 vyšší reálku v Pardubicích za ředitelství J. V. Jahna. Pak dva roky studoval na technice v Praze u prof. J. Kouly architektonickou a ornamentální kresbu, později u prof. J. Maudra na státní průmyslové škole ornamentální kresby a modelování. Jeho sochařský talent jej přivedl na UMPRUM k prof. J. V. Myslbekovi. Svá studia ukončil roku 1892. Podnikl studijní cesty do Německa, Paříže a do Itálie a od roku 1894 byl již řádným učitelem UMPRUM. Roku 1899 tu byl jmenován profesorem. Roku 1901 obdržel rytířský řád Františka Josefa I. Kromě činnosti v Sokole a MÁNESU se stal zakládajícím členem Národopisného muzea, členem IV. třídy České akademie věd a umění a činovníkem kuratoria Moderní galerie. V MÁNESU se spřátelil s arch. J. Kotěrou. Jako Myslbekův žák na sebe upozornil mj. Svatým Václavem pro hlavní pavilon Národopisné výstavy v Praze a alegoriemi pro průčelí Zemské banky v Praze. Zúčastnil se m.j. soutěže na pražský pomník M. Jana Husa (1900). Ve spolupráci s J. Kotěrou zhotovil pro průčelí muzea v Hradci Králové kolosální sedící ženské figury. Jeho nejvýznamnější prací je pomník F. Palackého v Praze. Stal se zakladatelem českého medailérství.
Pro Pardubice připravil k jubilejnímu roku 1915 návrhy na pomník M. Jana Husa. Osobně v listopadu 1914 navštívil Pardubice a představil tu Spolku pro Husův pomník své návrhy ve 3 variantách (t.č. v depozitáři Krajské knihovny Pardubice). Zemřel předčasně 5. května 1916. Jeho slova: „Umělecký čin je niterný hlas života umělcova…Kotvím v rodné zemi. Kráčím v jejích brázdách, miluji její lány – její sílu, slávu a moc. Trpím její bolestí“ svědčí o umělcově Credu a jeho reminiscencích historie našeho národa.