Vítejte, návštěvníku. Můžete se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Zveme Vás
03.07.2022 07:50

Ležáky

Vrbatův Kostelec -NS Stopy ležácké tragédie - Louka - Habroneč - Ležáky. Délka trasy 10 km. Odjezd v 7:53 hod. vlakem ČD  Návrat 15:01 hod. Bus +vlak ČD. Vedoucí L. Kvapilová. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

10.07.2022 08:05

Český Šternberk

Ledečko - Český Šternberk - Rataje n Sázavou. Délka trasy 13 km. Odjezd v 8:09 hod. vlakem ČD  Návrat v 17:55 hod. ČD. Vedoucí L. Černíková. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

17.07.2022 07:30

Krajem krásných líp

Horní Bradlo - Lipka - Spálava - Libice n D. - Lhotka - Mariánské údolí - Chtěboř. Délka trasy 15 km. Odjezd v 7:30 hod. z Bus nádraží  Návrat 18:00 hod. Vedoucí Z. Řehák. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

24.07.2022 07:50

Hrad Rychmburk

Předhradí -Rychmburk -Skuteč. Délka trasy 10 km. Odjezd v 7:53 hod. vlakem ČD  Návrat 15:01 / 17:03 hod . ČD. Vedoucí P. Kožený. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

31.07.2022 07:45

NS Mydlovarský luh – Ostrá - Botanikus

Kostomlaty n. L. - zř. hradu Mydlovar - Jezero Ostrá - Ostrá Botanikus. Délka trasy 10 km. Odjezd v 7:45 hod. vlak ČD  Návrat 15:55 / 16:55 hod. ČD. Vedoucí J. Skotnica. Pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka.

typ akce: Turistické vycházky

Archiv aktualit

Aktuálně z KPP

Co by oči vidět neměly

obrázek k článku

Klub přátel Pardubicka připravil další zajímavou výstavu v prostrách regionálního iunformačního centra Pardubice Region Tourism na náměstí Republky. Vzhledem k tomu, že se blíží 1. duben, bude moct v rámci aprílové výstavy od neděle 28. března do soboty 10. dubna na deseti panelech shlédnout zákoutí Pardubic, která nejsou zrovna ozdobou města. Pod názvem "Co by oči vidět neměly" si můžete připomenout místa, která by měla být oku nejen obyvatel, ale především návštěvníků města ukryta. Na výstavě tak objevíte napřklad fotografie chátrající haly v Tyršových sadech, nedalekého chátrajícího Letního stadionu a dalších míst, jejichž seznam byl vytvořen i a základě ankety počádané před nedávnem na těchto intenretových stránkách.


Co čeká pardubické letiště?

obrázek k článku

Hostem 144. Hovorů o Pardubickubude ing. Jan Andrlík ze společnosti EBA a.s. provozující pardubické nezinárodní civilní letiště. Co pardubické letiště čeká? Dočkáme se někdy nové odbavovací haly, o které se již řadu let hovoří? Možná i na tyto otázky dostanete odpověď. Akce se koná ve středu 24. března od 17 hodin v prvním patře informačního centra vedle Zelené brány, vstup je zdarma. Spolupořadatelem akce je informační centrum Pardubice Region Tourism.


Cestopisné putování po Peru

obrázek k článku

Ve 143. Hovorech o Pardubicku se spolu s historikem PhDr. Petrem Borovcem vypravíme jihoamerického Peru, které bývalo v minulosti centrem říše Inků. Vyprávění bude doplněno projekcí zajímavých fotografií. Akce se koná ve středu 10. března od 17 hodin v prvním patře informačního centra vedle Zelené brány, vstup je zdarma. Spolupořadatelem akce je informační centrum Pardubice Region Tourism.


Zpráva o činnosti Klubu přátel Pardubicka za r. 2009

obrázek k článku

V loňském roce pracoval výbor ve složení: předseda - Ing Jan Linhart, místopředseda - Ing Vít Vavřina, jednatel - Jiří Paleček, pokladník - Emilie Procházková , zapisovatelka - Růžena Placková , redaktor Zpráv - PhDr.Jiří Kotyk, vedoucí.turistického odboru - Ing.Marcela Timarová , vedoucí přírodovědné sekce - …


Plán činnosti a návrh rozpočtu KPP na rok 2010

obrázek k článku

Plán činnosti KPP na rok 2010 1. Vydáme 6 dvojčísel Zpráv s barevnou obálkou. 2. Vydáme 4 brožury AB-Zet Pardubicka (zatím schváleny): Kašparovo výročí (p.Sviták), Dopravní podnik-výročí (p. Podivín) fin. spoluúčast DPmP, Malá kronika Pardubicka 20. stol. (p.Paleček), Ze Štětína na Vinici (p.Hrstka), pí. R. Vojtěchové (diplom. práce sl. Velechovské) 3. Turistický odbor kromě pravidelných vycházek uspořádá týdenní soustředění 4. Budeme pokračovat v "Hovorech o Pardubicku“s promítáním obrazových dokumentů v přednáškové síni Informačního centra 5. Dle požadavků zajistíme besedy, prohlídky města a vycházky o prázdninách. 6. Nabídneme městu nejméně jednu akci k Městským slavnostem


Usnesení z výroční schůze

obrázek k článku

Klubu přátel Pardubicka konané dne 25.2.2010 v Domě techniky na náměstí Republiky Výroční členská schůze: a) bere na vědomí zprávu o činnosti KPP za rok 2009 b) schvaluje výsledek hospodaření KPP za rok 2009 c) schvaluje plán činnosti na rok 2010 d) schvaluje rozpočet na rok 2010 e) bere na vědomí zprávu revizní komise o hospodaření KPP za rok 2009 f) volí výbor KPP na období 2010 - 2013 ve složení Ing. Jan Linhart-předseda Ing. Vít Vavřina-místopředseda Jan Řeháček – jednatel Jarmila Skalická – pokladní Bc. Růžena Placková-zapisovatelka Ing. Marcela Timarová – ved. turistického odboru PhDr. Jiří Kotyk PhD. – předseda redakční rady Zpráv Josef Hrstka – ved. přírodovědeckého odboru Naďa Štolovská – ved. pamatkářsko-průvodcovského odboru Libuše Vobořilová – člen výboru, knihovna Dagmar Richtarová – člen…


Z výroční schůze KPP: Zbavme se "slavíků z Madridu"

obrázek k článku

Ve čtvrtek proběhla ve velkém sálu Domu techniky na náměstí Republiky Výroční schůze Klubu přátel Pardubicka. Ta byla letos současně i schůzi volební, protože končilo volební období starého výboru KPP. Jako host se jednání zúčastnil vicehejtman Pardubického kraje ing. Roman Línek. Ten ve svém vystoupení připomněl, že to je letos již 10 let, co existuje Pardubický kraj. Línek dále připomněl nejpodstatnější akce, na kterých se Pardubický kraj za těch uplynulých deset let podílel. V následné diskusi se hovořilo například o splavněné Labe do Pardubic. Línek vyjádřil přesvědčení, že to možná bude ještě několik let trvat, ale dokončení plavebního stupně Přelouč a výstavby koncového přístavu v Pardubicích se určitě nakonec dočkáme. Předseda KPP ing. Jan Linhart pak zhodnotil činnost Klubu za uplynulý rok. Ve svém vystoupení mimo jiné…


Zúčastněte se ankety

obrázek k článku

Posledních několik dní nám ještě můžete posílat své příspěvky do dvou anket, které jsou nyní umístěny na našem webu. Na stránce ANKETY se můžete zúčastnit ankety, ve tkeré se vás ptáme, která místa Pardubic jsou dle Vašeho názoru ostudou města, která jsou nevzhledná a oči by je spíše něměly vidět. Na připravované výstavě chceme právě na tato místa upozornit. Proto uvítáme i Vaše tipy. Hned pod touto anketou naleznete i anketní otázky související s přípravou elektronické encyklopedie Pareubicka, kteoru připravuje pardubický magistrát spolu s Klubem přátel Pardubicka. Vaše příspěvky do obou anket očekáváme do konce února.


Putování po severských zemích

obrázek k článku

Ve 142. Hovorech o Pardubicku se vypravíme do Skandinávie. Projekci filmu z loňského putování po severských zemích doplněnou poutavým vyprávěním všem návštěvníkům nabídne členka Klubu přátel Pardubicka Lenka Čepčářová. Akce se koná ve středu 24. února od 17 hodin v prvním patře informačního centra vedle Zelené brány, vstup je zdarma. Spolupořadatelem akce je informační centrum Pardubice Region Tourism.


Patrioti budou jednat

obrázek k článku

Ve čtvrtek 25. února se ve velkém sále Domu techniky na Náměstí Republiky v Pardubicích uskuteční výroční schůze Klubu přátel Pardubicka. Pokud jste tedy členové či příznivci KPP, přijďte ve čtvrtek v 17 hodin do Domu techniky. V programu schůze nebude chybět zpráva o činnosti KPP v uplynulém roce, kterou přednese předseda KPP ing. Jan Linhart, účastníci bduou seznámeni také s hospodařením Klubu přátel Pardubicka v loňském roce, ale dozvědí se také něco o tom, co Klub přátel Pardubicka chystá v letošním roce. PhDr. Jiří Kotyk pak seznámí přítomné s tím, co se chystá pro letošní ročník Zpráv KPP, účastníci budou obeznámeni například s edičním plánem edice AB-Zet Pardubica či s plánem přednášek a besed z cyklu Hovory o Pardubicku. Chybět nebude ani kulturní program či diskuse. Na setkání s Vámi se těší výbor Klubu přátel Pardubicka.


O nás
Klub přátel Pardubicka
Buďme patrioty Pardubicka!

Předchůdcem dnešního Klubu přátel Pardubicka byl Klub přátel Velkých Pardubic, který působil v letech 1945-1948. Jeho předsedou byl Jaroslav Krupař. V šedesátých letech byla myšlenka existence spolku sdružujícího místní patrioty opět oživena a tak v roce 1965 vznikl tehdy při KD Dukla Klubu přátel Pardubic. Ještě v témže roce vyšlo první číslo časopisu Zprávy Klubu přátel Pardubic, který vychází bez přestávky po celých až dodnes.

Newsletter

Přihlášení k odběru novinek emailem