Ornitologický park Josefovské louky
Přírodovědná vycházka s Jiřím Rejlem. Odjezd vlakem ČD v 8:09 z Pardubic hl.n. Začátek vycházky je v 9 hodin u nádraží v Jaroměři.
typ akce: Přírodovědné vycházky
Procházka jarními lesy
Čestice-kopec Chlum-NS město v lesích-Tyniště n, Orlicí. Délka trasy 8,5km. Odjezd ČD- 8,29hod. Návrat ČD -14,28/15,28hod. Vede A. Kulišová. Turistická vycházka týmu B pro pomalejší členy Klubu přátel Pardubicka na vlastní nebezpečí.
typ akce: Turistické vycházky
Slavníkovské hradiště
Velký Osek – Libice nad Cidlinou – Slavníkovské hradiště – Poděbrady. Délka trasy 12 km. Odjezd 8:57 hod. vlak ČD, návrat 15:52 hod. ČD. Ved. L. Kvapilová. Turistická vycházka týmu A pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka na vlastní nebezpečí.
typ akce: Turistické vycházky
Videokronikla okresu Pardubice roku 1995 - 2. část
Projekce filmu Jaroslava Nováka. Koná se v sále Jana Kašpara ve staríé reálce na Komenského náměstí. Vstup zdarma, veřejnost zvána.
typ akce: Hovory o Pardubicku
Podkrkonoší
Mostek – Debrné – hradiště Bradlo – Hostinné. Délka trasy 14 km. Odjezd 7:29 hod. vlak ČD+ARRIVA, návrat 17:16 hod. ČD. Ved. L. Černíková. Turistická vycházka týmu A pouze pro členy Klubu přátel Pardubicka na vlastní nebezpečí.
typ akce: Turistické vycházky
Zprávy KPP
P. František Herman (1879 - 1962) děkan a konsistorní rada v Lánech na Důlku

Otevíráme podruhé svítkovskou kroniku Jaroslava Brože, bývalého četnického vrchního strážmistra, abychom v ní tentokrát našli příběh vlasteneckého českého kněze a jeho činů v době okupace.
Sto let spolku textilních chemiků a koloristů

V letošním roce je tomu sto let, kdy textilní specialisté-koloristé založili v roce 1908 ve Dvoře Králové n. L. stavovský Spolek textilních chemiků a koloristů.
Kapitoly z činnosti Společnsoti pro rozvoj Pardubicka - Kapitola 2.

Vracím se ještě k některým snahám Klubu a jeho odboru pro výstavbu podnítit intenzivnější rozvoj Pardubic před r. 1989. Většina tehdejších připomínek, týkajících se převážně omezování plánů Pardubického kraje, r. 1960 zrušeného zůstalo bez odezvy. Mnohé tehdejší záměry nejsou realizovány dodnes a zůstávají trvale v programu ?Společnosti pro rozvoj Pardubicka?.
Činnost východočechů v Mostě

Laskavostí kolegy Doc. dr. Radka Fukaly, CSc. se mi dostal do ruky sborník ?Spolkový život v Čechách v 19. a na počátku 20. století?, vydaný UJEP v Ústí nad Labem roku 2005 k životnímu jubileu J. Engelové.
Žili mezi námi - Karel Gottwald

Erat unum cantor bonus. 17. října t. r. uplynulo již celých deset let od úmrtí našeho redakčního kolegy p. učitele Karla GOTTWALDa ze Sezemic.
Žili mezi námi - Ladislav Pejchl

LADISLAV PEJCHL (4.3.1901 ? 8.5.1973) Uplynulo 35 let od úmrtí ak. malíře Ladislava Pejchla. Malíře, který nepodlehl opakovaným nabídkám vstupu do KSČ, ani se nepropůjčil k angažované tvorbě v duchu socialistického realismu. On totiž předběhl dobu. Už od dvacátých let minulého století byl zaujat sociálními náměty, které zobrazil na svých plátnech.
Žili mezi námi - akad. malíř prof. Ladislav Pejchl

(rodinná vzpomínka) Dne 8. května 1973 navečer všude zněly dělové salvy, připomínající výročí konce 2. světové války. Pro naši rodinu to však zárověň zvonila hrana za mého strýce, akademického malíře prof. Ladislava Pejchla, který právě zemřel.
Ing. Bohumil Bóža Modrý (24.9.1916 - 21.7.1963)

byl známý jako vynikající hokejový brankář LTC Praha a především pak našeho národního mužstva. S ním získal titul Mistra světa 1947 a 1949, dále stříbrnou medaili na Zimní olympiádě v roce 1948. Kupodivu žil mezi námi, když jako vojín aspirant sloužil v Pardubicích. Dokladem toho je dopis ze švýcarské Ženevy na jeho adresu v Pardubicích ze dne 23. ledna 1946. V roce 1950 se stal obětí provokace a byl zatčen, obžalován a odsouzen se skupinou hokejistů ? reprezentantů k neuvěřitelným 15 letům vězení. Pracoval jako ?mukl? v uranových dolech a odrazilo se to negativně na jeho zdraví. Když zemřel, bylo mu pouhých 47 let.
Tři dopravní výročí z Pardubic

100 let zahájení autobusové dopravy Vzrůstající potřeba dopravy osob a zboží k pardubickému železničnímu nádraží z blízkého okolí kapacitně neuspokojovala obsluha dostavníky nebo formanskými povozy. Po několikaletém jednání s vídeňskými úřady bylo konečně úspěšně dosaženo zavedení pravidelné autobusové dopravy v našem městě. Dne 13. 5. 1908 byl zahájen provoz na prvých dvou linkách v Rakousku ? Uhersku: Pardubice ? Bohdaneč a Pardubice ? Holice v Čechách.
Pardubické nádraží po 50 letech

Dovolím si začít citátem: "Vzpomínky jsou jediný ráj, ze kterého nás nikdo nemůže vyhnat."